Наші офіси: м.Галич м-н.Різдва 7а;м. Івано-Франківськ вул.Кармелюка 4

(3431) 22-784 ple_net@ukr.net

Комп’ютерні віруси і як з ними боротися

комп'ютерні віруси

Здавалося б, ще вчора комп’ютери вважалися мало не розкішшю, дозволити собі яку міг далеко не кожен. Сьогодні комп’ютери, ноутбуки, планшетні комп’ютери, нетбуки та багато інших представників комп’ютерної техніки стали невід’ємною частиною життя сучасної людини. Однак, чим більш досконалою і багатофункціональною стає комп’ютерна техніка, тим більше ми від неї залежимо, тим серйозніше слід ставитися до такого “побічного” явищу, як віруси.

Комп’ютерні віруси являють собою спеціально складені програми, які здатні самовідтворюватися і самопоширюватися. Зазвичай віруси відрізняються невеликими розмірами, що дозволяє їм непомітно перебувати в системі максимально тривалий час і відповідно заподіяти найбільшої шкоди. При цьому, якщо раніше заразити комп’ютер вірусом можна було через заражені носії, то сьогодні виною більшості випадків зараження комп’ютерів є Інтернет, локальні мережі, електронна пошта.

При цьому діапазон дії вірусів величезний і дуже різноманітний. Може йтися про “веселі приколи”, коли екран перевертається “верх ногами”, а можуть бути і “невеселі приколи” які призводять до порушення функціонування ОС, до знищення даних і так далі. Зазвичай віруси намагаються потрапити в оперативну пам’ять, звідки їм зручніше перехоплювати управління різноманітними модулями ОС, запущеними додатками, перешкоджаючи нормальній роботі комп’ютера.

Зрозуміло, що для того, щоб почати свою руйнівну діяльність, вірусу необхідно, як мінімум, потрапити в комп’ютер. Зробити він це може декількома способами – через носій інформації (заражений), через інший ПК в локальній мережі, через електронну пошту, через Інтернет.


Що робити, якщо комп’ютер “захворів”.

Підказати, що ваш комп’ютер “захворів” може неадекватна поведінка ПК. Так, якщо на екрані комп’ютера несподівано з’являються дивні картинки або повідомлення, якщо ви чуєте дивні звуки або музику в той час, як медіаплеєр ви не включали, якщо дисковод самостійно відкривається / закривається, якщо ОС не завантажується, програми мимовільно запускаються, файли і папки зникають цілком або змінюється їх зміст, якщо браузер не може завантажити сторінки або не може закрити вікно програми … то варто задуматися про те, щоб перевірити наявність у вашому комп’ютері вірусної програми.

Отже, якщо ви бачите, що ваш ПК поводиться дуже підозріло, необхідно відразу відключити комп’ютер від локальної мережі і від Інтернету – так шкідливий вірус не зможе поширюватися далі. Необхідно також зберегти всі важливі документи на зовнішньому накопичувачі, позначивши його як заражений. Безумовно найкраще довірити видалення вірусів з комп’ютера фахівцям нашого сервісного центру з великим досвідом. Але якщо такої можливості немає то варто спробувати скористатися наявною під рукою антивірусною програмою. Цілком можливо цього буде достатньо для вирішення проблеми. Однак якщо на комп’ютері є цінні дані, то послуги майстра по ремонту комп’ютерної техніки будуть кращі.


Як запобігти “зараженню” комп’ютера вірусом.

Набагато простіше запобігти ситуації, ніж намагатися усунути її наслідки, тому має сенс заздалегідь подбати про те, щоб захистити свій комп’ютер від проникнення вірусів. Самий розумний і ефективний спосіб – установка антивірусної програми. Сучасні антивірусні програми не тільки здатні знаходити і знищувати віруси, але також і перешкоджають проникненню останніх в комп’ютер. У тому випадку, якщо ви вирішите знехтувати установкою антивірусного програмного забезпечення, не слід розраховувати на те, що ви зумієте вчасно самостійно виявити вірусну програму, яка до моменту “викриття” може накоїти масу бід.

Але при цьому одна антивірусна програма не може гарантувати абсолютного захисту від вірусів. Антивірусне ПК потрібно підкріплювати дотриманням певних заходів безпеки, тоді ризик зараження вашого комп’ютера вірусом буде зведе практично до нуля.

Отже, по-перше, має сенс встановити брандмауер (мережевий екран), який буде спостерігати за даними, які надходять з Інтернету і відправляються в нього. До білого списку брандмауера включений певний список програм, яким дозволений доступ в Інтернет. Якщо який-небудь додаток не з списку, спробує встановити з’єднання з мережею, мережевий екран попередить вас, але як показує практика брандмауери часто (не зовсім зрозуміло чому і коли) блокують і доступ до інтернету, або певних “не шкідливих” сайтів.

По-друге, якщо є можливість, потрібно встановити також спеціальну програму для пошуку шпигунів. Даний компонент є складовою багатьох професійних рішень, покликаних захищати комп’ютер від інтернет-загроз.

Зрозуміло, необхідно постійно контролювати актуальність стану бази антивірусних програм. Необхідно постійно оновлювати ОС Windows, прикладні програми, веб-браузери, щоб ліквідувати шпаринки, через які на комп’ютер можуть проникнути віруси. Оптимальний варіант – використання функції автоматичного оновлення, яка є практично у всіх сучасних програмах. Не забудьте активувати цю функцію.

Ну і нарешті, не варто використовувати неперевірені зовнішні носії інформації, переходити за підозрілими посиланнями в листах, надісланих вам на пошту, не варто відкривати підозрілі програми, клікати по не менше підозрілих картинках. Загалом, ведіть себе обережно, розумно, використовуйте останні рішення розробників антивірусних програм, постійно оновлюйте програмне забезпечення і зможете захистити ваш комп’ютер від несанкціонованого проникнення вірусів, і зберегти свої нерви і важливі файли в цілості …


Більше інформації про різні комп’ютерні програми  та комп’ютерну начинку(залізо) тут.

Сервісний центр “Пленет” займається ремонтом та налагодженням комп’ютерної та побутової техніки в Івано-Франківську та області.Також можливо Вас зацікавлять інші послуги які ми надаємо ( підключення інтернету, встановлення систем відеоспостереження) Звертайтеся по телефонах вказаних нижче, залишайте онлайн заявки та пишіть нам на пошту plenetmail@gmail.com