Наші офіси: м.Галич м-н.Різдва 7а;м. Івано-Франківськ вул.Кармелюка 4

(3431) 22-784 ple_net@ukr.net

Що краще оптоволоконний інтернет чи ADSL?

що краще оптоволокна

В багатьох людей виникає питання до якого інтернету краще підключитися, в цій статті ми пояснемо вам про технологію підключення через оптичне волокно (такі як інтернет провайдер Пленет) та ADSL (такі як Укртелеком). Отже почнемо:

Підключення до інтернету

Виділена лінія (оптоволокно)
Підключення відбувається протягом 3-10 днів з моменту укладення договору. Абонент не повинен володіти знаннями з налаштування та встановлення обладнання, все це за нього зроблять фахівці безкоштовно.
ADSL
Інсталяція займає не менше 14 днів, половину з яких займає перевірка фізичної лінії і стільки ж установка обладнання на АТС. Також вам необхідно володіти технічними знаннями, щоб правильно підключити абонентський модем до телефонної лінії і правильно його налаштувати. Виклик фахівця для проведення цієї операції є платною послугою.


Обладнання для інтернету

Виділена лінія (оптоволокно)
Для підключення до мережі використовується стандартне і просте обладнання – мережева плата, яка коштує не дорожче $ 10, а в більшості сучасних комп’ютерів (майже всіх) вона вже є.
ADSL
Для підключення за технологією ADSL дорожче, для цього підключення потрібний зовнішній пристрій – модем, який вимагає складної настройки і його заміна, в разі виходу з ладу, сильно «вдарить по кишені».


Швидкість інтернету

Виділена лінія (оптоволокно)
Швидкість передачі даних в більшості районних мереж досягає 1 гігабіта і в перспективі може бути розширена заміною тільки магістрального устаткування без втручання в кабельну структуру. Такі швидкості можливі завдяки використанню оптичного волокна, можливості якого за обсягами передачі даних і відстаней, поки не досягнуті.
ADSL
Теоретично можлива швидкість в стандарті ADSL до 24 мб/с в сторону абонента і 7 мегабіт від абонента, але це тільки при ідеальних умовах – невеликій відстані до АТС і хорошому стані ліній зв’язку. Природно такі умови можливі в дуже рідкісних випадках, також з огляду на кількість спарених ліній і встановлених на лінію сигналізацій (при яких ADSL взагалі не працює), складно говорити заздалегідь про технічну можливість підключення за цією технологією.


Надійність інтернет з’єднання

Виділена лінія (оптоволокно)
Сучасні мережі будуються на основі опто-волоконного кабелю, який по надійності перевершує всі існуючі на даний момент види підключення. Ємність оптичного кабелю майже безмежна і кількість одночасно працюючих абонентів абсолютно не впливає на швидкість і надійність з’єднання.
ADSL
ADSL використовує існуючу кабельну структуру телефонних операторів. Основною проблемою в даному випадку є те, що при декількох одночасних з’єднання в одному багатожильному кабелі виникають перехресні наведення, які сильно впливають на якість з’єднання працюючих одночасно абонентів. Також не варто забувати про стан цієї «спадщини минулого» і обмежених можливостях мідних кабелів.


Сумісність обладнання для інтернету

Виділена лінія (оптоволокно)
Так як для підключення квартири використовується окремий сучасний кабель, який відповідає вимогам п’ятої категорії, то вас абсолютно не турбує питання сумісності обладнання з телефоном. Ви можете працювати в мережі і розмовляти по телефону без погіршення якості цих послуг. Більш того, ви можете використовувати всі можливості IP-телефонії та потокового відео, адже у вас справжнє широкосмугове з’єднання.
ADSL
Для підключення квартири використовують стару телефонну проводку, так звану «локшину», до якої підключається модем, сплітер і фільтр. ADSL Оператори стверджують, що телефон під час роботи в мережі вільний. Він вільний, але на жаль користуватися ним практично неможливо. Сильні шуми звичайно можна перекричати, але, швидше за все, ви віддасте перевагу скористатися мобільником.


Безпека комп’ютера

Виділена лінія (оптоволокно)
Працюючи в мережі Інтернет через виділену лінію, ви надійно захищені від вірусів і атак ззовні NAT-сервером інтернет провайдера Пленет. Весь ваш трафік шифрується через VPN-шлюз, і перехопити вашу інформацію неможливо. Всі ці нюанси надають вам повну конфіденційність вашої інформації і захист від дій зловмисників.
ADSL
Працюючи через ADSL, ви виходите в Інтернет з реальним IP-адресом, який ніяк не захищений. Якщо на вашій операційній системі не буде встановлено міжмережевий екран і повний комплект «латок», то після першого ж з’єднання ви будете заражені вірусом або хтось отримає доступ до вашого комп’ютера.


Техпідтримка провайдера

Виділена лінія (оптоволокно)

Грамотна служба техпідтримки завжди рада допомогти. Більшість проблем можна вирішити на місці, так як більшість працюючих тут людей мають великий досвід в даних питаннях і працюють тут давно, зазвичай з моменту заснування компанії. Також працівники інтернет провайдера Пленет, ближчі до людей і скоріше реагують, аніж зазвичай недосяжні працівники величезних всеукраїнських операторів.
ADSL
Швидше за все, замість відповіді оператора ви почуєте «приємну» музику і невідомо скільки часу вам доведеться висіти на лінії. Якщо вам пощастить, і ви вам відповість оператор, то він навряд чи зможе вам відразу допомогти і просто запише вашу заявку. Це пов’язано з низькою кваліфікацією персоналу, великою плинністю кадрів і відсутністю досвіду.


Більше корисної інформації про все що зв’язане з інтернетом тут.

Сервісний центр “Пленет” пропонує вам послуги по наданню інтернету та створенню локальних мереж будь-якої складності. Також можливо Вас зацікавлять інші послуги які ми пропонуємо по ремонту комп’ютерної та побутової техніки та встановленню систем відеоспостереження. Якщо вас зацікавила якась з наших послуг то телефонуйте нам за номерами вказаними нижче, залишайте online-заявки, або пишіть нам на пошту plenetmail@gmail.com.