Наші офіси: м.Галич м-н.Різдва 7а;м. Івано-Франківськ вул.Кармелюка 4

(3431) 22-784 ple_net@ukr.net

Про технологію інтернету ADSL

адсл технологія

«Asymmetric Digital Subscriber Line» – асиметрична цифрова лінія абонента.

ADSL-технологія

Технологія дозволяє розділяти пропускну здатність несиметрично, віддаючи пріоритет вхідному трафіку. Сигнал передається на різних частотах, дозволяючи сигналу транслюватися без будь-яких перешкод з боку телефонної лінії. Історія технології починалася з кабельного телебачення, але не мала поширення до появи мережі Інтернет.

Ця технологія отримала величезну популярність за часів початку високошвидкісного інтернету, завдяки малим витратам на її реалізацію і досить високу швидкість передачі даних(на той час). З боку абонента, досить мати аналогову телефонну лінію з 2-ма проводками і ADSL модем.


ADSL – Модем

Аналоговий сигнал (телефона) передається на частотах 400 – 3500 Гц. Вхідний трафік інтернету: 26000 – 138000 Гц. Вихідний: 138000Гц – 1,1МГц. Для зменшення перешкод застосовується спліттер, який додатково розділяє частоти для телефону і ADSL ліній.


ADSL – спліттер D-Link

Спліттер має один вхід і два виходи. Під вхід підключається телефонна лінія, а на виходи підключаються телефон і кабель на ADSL модем. Причому їх не можна плутати, так як модем не підключиться до провайдера. Спліттер також несе ще одну функцію – захист від високовольтних імпульсів, які виникають при ударі блискавки або пошкодженні устаткування з боку провайдера. Для захисту в спліттері застосовуються котушки індуктивності і схема захисту по струму заснована на варисторах. У деяких дорогих моделях можна зустріти і газорозрядні запобіжники.


З мінусів технології можна відзначити:

– Сильна залежність від якості кабелю. Рекомендується застосовувати екранований провід типу «вита пара». Зазвичай застосовується кабель «ТРП» (особливо в будинках старої споруди), який дуже погано підходить для сигналу ADSL.
– Обмеження швидкості в 24 Мбіт (для ADSL2 +).
– Низька швидкість для вихідного трафіку в порівнянні з конкуруючими технологіями (Ethernet, DOCSIS).
– Необхідність налаштування модему під певного провайдера.


З плюсів технології:

– Простота і дешевизна розгортання технології.
– Відносно висока надійність за кількістю обривів (при належному обладнанні) і відсутністю необхідності вручну відновлювати з’єднання

– Досить непогана швидкість і в наш час, при хорошій лінії, приблизно 15-20 мб/с  на вхід.


Таблиця необхідних характеристик для аналогової лінії (можна подивитися в меню настройки модему, розділ – діагностика) :

Загасання сигналу (Line Attenuation):

до 20 дБ – відмінна лінія
від 20 дБ до 40 дБ – нормальна лінія
від 40 дБ до 50 дБ – можливі перешкоди
від 50 дБ до 60 дБ – періодично може пропадати сигнал
від 60 дБ і вище – не рекомендується
Рівень шуму (дБ відносно 1 мВт при опорі навантаження 600 Ом):

від -65 дБм до -51 дБм – відмінно
від -50 дБм до -36 дБм – нормальна лінія
від -35 дБм до -20 дБм – періодичні збої
від -19 дБм і вище – не рекомендується
SN Margin (Noise AKA Signal або Margin або сигнал-шум (SNR)):

до 7 дБ – погана лінія
від 7 дБ до 11 дБ – можливі проблеми з синхронізацією
від 11 дБ до 20 дБ – хороша лінія
від 20 дБ до 29 дБ – дуже хороша лінія
від 29 дБ – відмінно
* Вхід в сервісне веб – меню модему здійснюється на комп’ютері, приєднаний через Ethernet кабель до модему, за допомогою браузера і набором в адресному рядку 192.168.1.1 (пароль і логін зазвичай AdminAdmin).


Висновок

Як показує практика ADSL інтернет  не є поганий там, де нові або після капремонту лінії, зазвичай такі лінії в містах і районних центрах, і то не всюди…  В попередній статті ми порівнювали ADSL з оптоволоконним кабелем , так він програє по всіх параметрах, окрім можливо ціни за інтернет і ціни за обслуговування (зараз за інтернет по ADSL ви будете проплачувати десь до 100грн/міс + підключать вас за 1 грн, але там є нюанси,якщо ви захочете відключитися))) . Але якщо в вас не має оптоволоконного кабелю, і в свою чергу телефонна лінія не сама стара, то можете сміло підключатися, думаю таке як подивитися відео в інтернеті чи поспілкуватися по Скайпі зможете завжди. Тільки ще раз наголошую, якщо нормальна лінія!!!


Більше корисної інформації про все що зв’язане з інтернетом тут.

Сервісний центр “Пленет” пропонує вам послуги по наданню інтернету та створенню локальних мереж будь-якої складності. Також можливо Вас зацікавлять інші послуги які ми пропонуємо по ремонту комп’ютерної та побутової техніки та встановленню систем відеоспостереження. Якщо вас зацікавила якась з наших послуг то телефонуйте нам за номерами вказаними нижче, залишайте online-заявки, або пишіть нам на пошту plenetmail@gmail.com.