Наші офіси: м.Галич м-н.Різдва 7а;м. Івано-Франківськ вул.Кармелюка 4

(3431) 22-784 ple_net@ukr.net

Відеоспостереження в школі

відеоспостереження в школі

Наші ціни на монтаж і обслуговування систем відеоспостереження в цьому прайс-листі.


Школа є громадським, публічним місцем і тому рішення про встановлення відеоспостереження в школі може бути прийнято безпосередньо керівництвом установи. Ніяких додаткових погоджень і дозволів будь-яких органів, батьків або співробітників установи для установки відповідно до законодавства не потрібно. І це найважливіше.


Звичайно, установка камер відеоспостереження в школах не повинна при цьому суперечити іншим нормам законодавства:
*** Не можна встановлювати камери відеоспостереження в місцях, в яких порушується право громадян на захист особистого життя. Тобто це місця особистого інтимного життєвого простору – туалети, роздягальні, медичні кабінети тощо.;
*** Забороняється встановлювати приховане відеоспостереження. Приховане відеоспостереження може бути встановлено тільки фахівцями правоохоронних органів за наявності відповідної прокурорської постанови;
*** Забороняється розповсюдження матеріалів відеозйомки, якщо це не громадське місце. Використання матеріалів відеозйомки можна лише в рамках установи для цілей встановлення протиправних дій, або надання матеріалів за постановою правоохоронних органів або за згодою осіб, зафіксованих на відео.


Для організації системи відеоспостереження в школі, щоб не порушити норми законодавства потрібно:
*** У договорах про надання освітніх послуг з батьками передбачити пункт, про наявність відеоспостереження;
*** У трудових договорах з працівниками закладу передбачити пункт, про наявність відеоспостереження;
*** У місцях установки камер встановити попереджувальні знаки, про проведення відеозйомки;
*** Встановити систему відеоспостереження таким чином, щоб виключити несанкціонований доступ сторонніх осіб до відеоматеріалів;
*** Призначити відповідальних виконавців для проведення комплексу робіт з експлуатації та обслуговування системи відеоспостереження;
*** Регламентувати всі роботи по експлуатації та обслуговуванню системи відеоспостереження. Сюди включається і регламент зберігання відеозаписів з терміном зберігання і порядком знищення, регламент зберігання записів з зафіксованим правопорушенням (до закінчення позовного терміну).


Крім законодавчих аспектів в школі виникає психологічний. Так установка відеозйомки може викликати конфлікт з батьками, співробітниками. Може негативно вплинути на учнів. Що в кінцевому підсумку може позначитися на якості надання освітніх послуг, вихованні дітей. Тому підходити до установки відеоспостереження в школі потрібно надзвичайно акуратно. Як мінімум, не нехтувати думкою осіб, що потрапляють під відеозйомку і не встановлювати камери більш чим необхідно в проблемних місцях. Потрібно збалансований підхід між безпекою та психологічним комфортом. У кожному конкретному випадку це вирішується індивідуально, залежно від місцевих особливостей.


Технічна сторона питання зазвичай стосується здешевлення вартості при достатньому обсязі і якості відеозйомки. Це також вирішується індивідуально. Наприклад, якщо в школі вже є кабельна мережа, то рекомендується підібрати відеообладнання під характеристики пасивної кабельної мережі, так як прокладка пкабелів в якихось випадках може обходитися дорожче покупки устаткування.


Більше корисної інформації про системи відеоспостереження тут.

Сервісний центр Пленет може вам провести аналіз та встановити відеоспостереження (камери відеонагляду) в Івано-Франківську чи по області за цінами які Вас приємно вразять. Також можливо Вас зацікавлять інші послуги які ми надаємо (встановлення інтернету, ремонт техніки). Звертайтеся по телефонах вказаних нижче, або пишіть нам на пошту plenetmail@gmail.com.