096 429 61 56 ple_net@ukr.net

Ремонт пральної машини яка протікає

тече пралка

⇒Прайс-лист цін⇐ на ремонт пральних машин в Івано-Франківську та Івано-Франківській області від ТОВ “Пленет”.


Сіли в калюжу: що робити, якщо пральна машина тече?
Ви звично запустили прання, зайнялися справами … прийшли провідати свою машинку і раптом виявили, що вона влаштувала вам локальний потоп? Значить, доведеться відкласти всі справи, відкинути паніку і з «холодної» головою зайнятися порятунком “потопельників”.

В першу чергу, потрібно вжити ряд заходів, щоб убезпечити себе і будинок.

Не наступаючи на калюжу, вимкніть живлення пральної машинки: якщо можливо, дотягніться і витягніть агрегат з розетки. Якщо не можете цього зробити – вимкніть електрику на розподільчому щитку.
Перекрийте воду: в ідеалі – закрийте кран подачі води до пральної машинки. Якщо немає такої можливості – вимикаємо в будинку все водопостачання в сантехнічній шафі.
Тепер дістаємо з пральної машинки білизну. Якщо цикл прання закінчився, то робимо це як зазвичай. Якщо ж ви помітили протікання раніше і прання зупинилося на півдорозі, то для початку злийте через зливний фільтр воду, яка залишилися в машинці (він знаходиться в люку в правій нижній частині передньої панелі), а потім дістаньте білизну.
Тепер можна приступати до визначення місця протікання.


Що перевірити в першу чергу, якщо протікає пральна машина?

Насамперед, перевіряємо все кругом: можливо, проблема не в машинці, а продірявленій трубі водопостачання, каналізації або опалювальній системі, а вода просто затекла під пральну машинку? Якщо з «оточенням» все в порядку, приступаємо до огляду комунікацій, які ведуть до пральної машини.

Дуже часто протікання води в пральній машині пов’язане з проблемами зі шлангами: наливний або зливний шланг міг «відійти» – «допомогти» могли діти, домашні тварини або просто занадто активне прибирання. Якщо ви виявили, що вода тече з місць з’єднання – спробуйте відкрутити шланг і прикрутити його знову, тугіше затягнувши фіксуючу гайку. Також огляньте шланги по всій довжині: буває, що зливний шланг перетирається при неправильній установці пральної машини. У разі, якщо ви виявите протікання в самому шлангу – потрібна його заміна. Зробити це можна самостійно, тільки, будь ласка, не використовуйте шланги з найближчого ринку: краще візьміть трохи дорожче оригінальний шланг від виробника пральної машинки. Прослужить він набагато довше свого «кустарного» побратима!

Якщо ж ознак протікання в районі комунікацій не помічено, значить, проблема криється десь всередині самого агрегату.


Основні види поломок, при яких протікає пральна машина

До протікання води можуть привести вельми різноманітні проблеми. Дещо можна діагностувати і навіть «вилікувати» самостійно. Але в більшості випадків, особливо, якщо вода ллється звідкись «зсередини» – без допомоги майстра не обійтися.

Вода під машинкою, тече в районі зливного фільтра

Найімовірніше, погано закручений зливний фільтр в пральній машинці. Таке буває, якщо зливали через нього воду і не «докрутити». Необхідно відкрутити фільтр і акуратно і щільно закрутити його до кінця. Будьте обережні, інакше ви можете зірвати різьбу!


Вода тече з дозатора (кювети) по передній панелі пральної машини

В бункері дозатора для миючих засобів виникло засмічення. Необхідно як слід промити дозатор: дуже часто, там налипає порошок, який з часом, якщо вчасно не чистити дозатор, може привести до засмічення.


Дуже високий тиск води у водопроводі (найчастіше буває в приватних будинках).

Необхідно знизити напір, відрегулювати положення вентиля на шлангу подачі води.


Вода тече спереду – «з люка» і калюжа стоїть під пральною машиною.

Швидше за все, продірявилася гумова манжета люка. Якщо прокол знаходиться на передній частині манжети -тече через люк, якщо на внутрішній – вода йде з-під пральної машинки. Найчастіше манжети страждають через неправильну експлуатацію машинки: можливо, ущільнювач прищемили люком, або ж він продірявився через те, що при пранні в нього потрапили дрібні сторонні предмети.

Необхідний ремонт або заміна манжети люка. При невеликому пошкодженні прокол можна заклеїти гумової латкою, від’єднати манжету і повернути її так, щоб «латочка» перебувала у верхній частині люка: тоді при пранні вода не потраплятиме на «слабке» місце. Якщо ж манжета добряче попсувалася – краще її повністю замінити.


Пральна машина тече знизу, додаткових ознак – немає.

Якщо всі функції пральної машини в нормі, але з’являється калюжа – швидше за все, проблема в патрубках. Це може бути патрубок від впускного клапана до дозатора, від дозатора до баку або зливний патрубок. Пошкодження самих труб або ослаблення хомутів можуть привести до протікання.

Для повноцінної діагностики необхідний розбір пральної машини і визначення проблемного місця.
«Розбовтані» хомути досить підтягти, а от у випадку пошкодження патрубків – необхідно провести їх заміну.


Якщо підсумувати вищесказане, стає зрозуміло, що причини того, чому тече пральна машина – найрізноманітніші. Від банальних проблем з комунікаціями, до «розкрутилося» щось там всередині. І розібратися що саме вийшло з ладу – не професіоналу може виявитися просто не під силу. Так що якщо ваша машина раптом пустилася уплав з незрозумілої вам причини – не відкладаючи, викликайте фахівця сервісного центру Пленет!


Більше інформації про пральні машинки тут.

Сервісний центр “Пленет” займається ремонтом пральних машин, холодильників та іншої побутової техніки в Івано-Франківську та області, як в нас в офісі так і на виїздах до Вас додому, по цінах які Вас приємно вразять. Також можливо Вас зацікавлять інші послуги які ми надаємо  (підключення інтернету, встановлення відеоспостереження) Звертайтеся по телефонах вказаних нижче, пишіть на пошту plenetmail@gmail.com, або подайте online-заявку на ремонт і ми з Вами зв’яжемося самі.