096 429 61 56 ple_net@ukr.net

Ремонт пральної машинки при відмові полоскати речі

ремонт побутової техніки

⇒Прайс-лист цін⇐ на ремонт пральних машин в Івано-Франківську та Івано-Франківській області від ТОВ “Пленет”.


Пральна машина не полоскати білизну. В чому причина?
Берег, водна гладь, дівчата полощуть білизну в річці … ідеалістична картинка, якщо ви дивитеся кіно. А ось якщо раптом ваша пральна машинка перестала виконувати функцію «полоскання», тут вже не до ідилій! І навіть наявність ванної під боком радості не додає. Адже полоскання – процедура не з легких!

Якщо саме ця ситуація трапилася у вас, головне – не панікуйте. Можливо, за допомогою нашої статті можна буде вирішити проблему  швидко і самостійно.

Зазвичай, про те, що режим полоскання не працює, дізнаємося ми тільки в середині циклу. Машинка «завелася», звично пошуршала, а потім зупинилася з водою, так і не дійшовши до полоскання.

Перше, що нам потрібно зрозуміти, що не працює тільки полоскання, або ж відмовили і полоскання, і віджимання, і злив води. Для цього потрібно вибрати режим «злив води» і спробувати запустити цю програму. Якщо пральна машинка команду не сприйняла і залишилася, повна води, то природно полоскати і віджимати вона не буде. В цьому випадку спершу перевірте:

Зливний шланг у нормі?

Може бути, він перекрутився або на нього випадково поставили важкий предмет, так що воді нема куди йти?


Чи не виникло засмічення десь в каналізації?

Для перевірки акуратно від’єднайте зливний шланг і покладіть його в ванну, після чого знову запустіть режим зливу. Якщо вода вільно поллється – проблема суто сантехнічна. Шукайте засмічення в сифоні, трубі, загальній каналізації … самостійно або залучаючи сантехніка.


Якщо ж ви від’єднали шланг, запустили програму зливу, а машинка так і стоїть з водою, значить, проблема виникла в самій пральній машині. В цьому випадку необхідно знеструмити агрегат (висмикнути вилку з розетки), злити воду за допомогою зливного фільтра (він знаходиться в маленькому люку в нижній частині машини)і дістати білизну. Полоскати і віджимати, на жаль, доведеться вручну.


Чому пральна машина водночас не полоскає, не віджимає і не зливає воду?

Найбільш часті причини

Тепер, коли машинка «розвантажена» саме час викликати майстра додому. Адже, на жаль, мова йде все ж про несправність, що вимагає розбирання агрегату і ремонту.

Засмічення фільтра зливу, патрубка або зливного насоса

У брудній воді, яка зливається після прання, міститься велика кількість дрібного сміття: це не тільки пил і бруд, а й дрібні ворсинки, нитки і, найчастіше, вміст кишень. Щоб сміття не забило каналізацію перед зливним насосом, вода фільтрується. Можливо, фільтр настільки забруднився, що не пропускає воду. Крім цього, пробка могла виникнути і в патрубку: найчастіше там застрягає велике сміття. Треба прочистити зливну систему.


Несправність зливного насоса

Також найчастішою причиною, чому пральна машина не полоскає, не зливає і не віджимає речі, є несправність зливного насоса (помпи). При тривалій експлуатації або при попаданні в насос дрібних предметів, «вимитих» при пранні, помпа може перегоріти. Потрібна заміна зливного насоса.


Несправність датчика рівня води

Датчик води – прессостат – визначає рівень води в баку. Виходячи з цих даних і циклу програми, що управляє, плата дає команду – зливати або набирати воду, переходити до полоскання або віджимання. Якщо датчик вийшов з ладу, «мозок» не отримує інформацію і зупиняє процес прання. Потрібна заміна датчика тиску води.


Несправність керуючої плати

Збій в «мозку» пральної машини. У цьому випадку плата просто не дає потрібної команди – в нашому випадку на злив, полоскання, і віджимання … в результаті машинка зупиняється на половині прання. Потрібна перепрошивка або заміна керуючої плати.


Чому пральна машина не полоскає, якщо злив і віджимання працюють нормально?

Але цілком можливий варіант, що вам вдалося запустити машинку, вибравши «додаткове полоскання» або «злив». Тобто вода йде, все нормально. Збій відбувається саме при циклі прання: машинка «зависає» десь на середині програми. Привести до цього можуть такі поломки:

Несправність тена

Якщо з ладу виходить нагрівальний елемент (ТЕН) і датчик температури сигналізує, що вода не нагрілася до потрібної температури, прання зупиниться задовго до полоскання. Правда, не завжди це вдається помітити. Якщо ви вибирали температурний режим більш 30 ° C, акуратно доторкніться рукою до скла люка – якщо воно зовсім холодне, швидше за все мова йде саме про поломку ТЕНу. Потрібна заміна нагрівального елементу.


Несправність керуючого модуля

Якщо керуюча плата починає давати збої, то процес прання взагалі-то йде, але деякі операції можуть бути пропущені. Або відбувається раптова зупинка. Модуль може «схаменутися» і наступний цикл пройти нормально, проте, якщо почалися проблеми – краще не чекати остаточного виходу з ладу “мозку” пральної машини. Для усунення проблеми потрібна перепрошивка або заміна керуючої плати.


Якщо підвести підсумки, то практично всі несправності, коли машинка не полоще білизну, так чи інакше пов’язані з неакуратної експлуатацією.

Щоб уникнути засмічень – завжди перевіряйте вміст кишень, а дуже брудні речі – обтрушуйте перед пранням.
Для підтримки в порядку внутрішніх елементів машинки – тена, датчиків – використовуйте фільтри для води і якісний порошок (низькосортний сам по собі створює зайві відкладення на деталях). Також не забувайте проводити профілактику – промивання пральної машини за допомогою промислових засобів проти накипу або, по-старому – запустивши цикл прання на 90 ° C з лимонною кислотою.
Для безпеки електронної начинки – підключайте пральну манишку згідно рекомендацій фахівців, тільки на виділену лінію з окремим автоматом.
Якщо ж уникнути поломки не вдалося, будь ласка, не намагайтеся усунути проблему самостійно, краще довірте цю задачу професіоналам сервісного центру по ремонту побутової техніки.


Більше інформації про пральні машинки тут.

Сервісний центр “Пленет” займається ремонтом пральних машин, холодильників та іншої побутової техніки в Івано-Франківську та області, як в нас в офісі так і на виїздах до Вас додому, по цінах які Вас приємно вразять. Також можливо Вас зацікавлять інші послуги які ми надаємо  (підключення інтернету, встановлення відеоспостереження) Звертайтеся по телефонах вказаних нижче, пишіть на пошту plenetmail@gmail.com, або подайте online-заявку на ремонт і ми з Вами зв’яжемося самі.