096 429 61 56 ple_net@ukr.net

Android Q Beta: які новації принесе десята версія Андроїд

Андроїд 3

В рамках Google I / O 2019 Google анонсував Android Q Beta 3 та ви навіть можете встановити його прямо зараз. Давайте розглянемо деякі суттєві зміни і функції в цьому оновленні операційної системи.

Темна тема для енергозберігання

Google вже давно працює над ідеєю загальносистемної темної теми (Dark Mode), і вона нарешті з’явилася.

Для її активації, просто зайдіть в настройки дисплея, виберіть опцію теми, потім виберіть темний. Ця дія робить більшість розділів Android повністю чорними – швидкі налаштування, меню налаштувань, папки на головному екрані, ящик додатків і навіть деякі системні програми, такі як Google Calendar і Photos. Якщо Ваш смартфона має OLED-дисплей, то завдяки переважанню чорного кольору, ваш гаджет отримає деяку перевагу в автономності через збільшення терміну служби батареї на підсвічування пікселів.

Google також додала цей перемикач в плитку швидких налаштувань, щоб ви могли включати і відключати темну тему без необхідності кожного разу заходити в меню налаштувань. Крім того, активація режиму енергозбереження, автоматично включає темну тему, якщо вона ще не включена.

Андроїд 2

Оновлені жести на Android

Ймовірно, найбільш значущою зміною в Android Q Beta 3 є нова система навігації жестами. Тепер жести Android набагато більше схожі на iOS. Це відмінне рішення – жести добре працюють на iPhone XS, а жести Android Pie були досить примітивними.

Після включення нових жестів ( так званої «повністю жестової навігації» в настройках системної навігації) ви побачите тільки довгу тонку панель навігації, на якій колись була кнопка «Додому». Насправді це досить легко використовувати:

  • Щоб повернутися додому: проведіть пальцем вгору по навігаційної панелі
  • Щоб повернутися: проведіть пальцем з будь-якої точки по обидва боки екрану
  • Щоб запустити перемикач додатків: проведіть пальцем вгору (як на початковому екрані) і зробіть паузу
  • Щоб швидко перемикатися між додатками: проведіть пальцем вліво або вправо по панелі навігації
  • Щоб запустити розділ додатків: проведіть пальцем вгору по навігаційної панелі на головному екрані.

Це досить інтуїтивно зрозуміло, хоча все ще трохи глючить (в кінці кінців, це бета).

Однак новий жест «назад» (проведіть пальцем з будь-якого краю пристрою) створює особливу проблему: у тонни додатків, в тому числі власних додатків Google, є навігаційні ящики з лівого боку, які зазвичай містять додаткові налаштування. Ви зазвичай отримуєте доступ до цих скриньках, проводячи від лівого краю екрана. З цієї нової системою жестів, це буде порушено. Ви більше не можете провести, щоб відкрити ці навігаційні ящики; система перекриває налаштування програми і розпізнає жест як «назад».

Зараз це трохи дратує, але, на щастя, це всього лише бета. Ми очікуємо, що це буде виправлено в наступній бета-версії.

З запуском серії Google Pixel 3 Google видалив можливість використовувати традиційну трьохкнопкову навігаційну систему Android. Це було успадковано від Pixel 1 і 2, але виявилося, що Google все-таки зробив ставку на жести з Pixel 3. З якоїсь причини опція навігації з трьома кнопками повернулася в третю бета-версію Android Q.

У цій новій збірці ви зможете вибирати між новою системою «повністю жестової навігації», Двокнопочною навігацією Android Pie і старішої трьохкнопковою навігацією.

Андроїд 3

Розумна відповідь Smart Reply тепер доступний для всіх додатків обміну повідомленнями

Android Q також додасть Smart Reply на рівні ОС в кожен додаток для обміну повідомленнями. Функція «Розумна відповідь» (Smart Reply) у Google спрямований на те, щоб пропонувати пропозиції щодо того, що, на його думку, ви хотіли б сказати, що дозволяє вам – в деяких випадках – відповідати на повідомлення одним натисканням. Це зручно в таких додатках, як «Повідомлення» та «Gmail». Надалі Smart Reply буде доступний в таких додатках, як Facebook Messenger і інші сторонні додатки.

Більш того, Google анонсувала нову функцію «Рекомендовані способи вирішення», яка схожа на повідомлення Smart Reply. Наприклад, якщо один відправить вам повідомлення з адресою, ви не просто побачите опцію текстової відповіді – ваш телефон покаже вам пропозицію «відкрити карти», що дозволить вам перейти прямо в Карти Google, щоб побачити це місце.

Найприємніше, що всі ці функції «Розумна відповідь» і «Пропозиції щодо дій» виконуються на пристрої, тому ця інформація не відправляється в Google. Насправді, Google бачить тільки ті дані, які йому необхідні для завершення дії.

Андроїд 4

Режим фокусування: запобігання відкриття додатків, коли вам це не потрібно

Google посилює цифрове здоров’я (Digital Wellbeing) в Android Q за допомогою нової функції під назвою Focus Mode.

Весь сенс Digital Wellbeing полягає в тому, щоб змусити вас припинити користуватися телефоном, коли ви дійсно не повинні використовувати його. Режим фокусування робить це ще простіше. Ось як це працює: виберіть список зумовлених додатків, які, як ви знаєте, що можуть відволікати вас. При використанні режиму фокусування, він відключить всі ці програми на вашому телефоні і не дасть вам відкрити їх, якщо ви не вимкнете режим фокусування.