096 429 61 56 ple_net@ukr.net

Ваш сучасний, мультимедійний ПК

998 видеоплеєр

Частина 2: Впевнений, ви і раніше замислювалися про покупку цифрової камери. Як вибрати якісний і недорогий цифровий фотоапарат, налаштувати його і навчитися створювати не тільки аматорські кадри, а й професійні знімки, обробляти їх, створювати цифрові фотоальбоми і багато іншого – все це описано в розділі 6 “Цифрове фото і комп’ютер». Ми будемо створювати і переглядати фотогалереї в ACDSee і редагувати фотографії в ACD Photo Editor.

Наступний розділ «Сам собі композитор …» присвячена звуку в різних його проявах – записи звуку з різних джерел, його оцифрування в різних звукових редакторах і відтворення. У ній розглянуті: робота в редакторі Exact Audio Copy – один з найпотужніших і найпопулярніших редакторів звуку Sound Forge; стиснення звуку в МР3-формат за допомогою редактора Adobe Audition, що підтримує також формат MP3 Pro. Крім того, розглянуті захоплення, нормалізація і перекодування звуку програмою Audiograbber, обробка звуку в Ashampoo MP3 Studio Deluxe – маловідомому, але від цього не менш корисний перекодировщику. Природно, така тема не може вважатися розглянутої без огляду і порівняння програм відтворення звуку: вам пропонуються на вибір плеєри BSPlayer, JetAudio і практично позбавлений недоліків Winamp. Завершує главу тема створення альбомів в програмі Organizer Мр3.

999 програвачі музики

Розділ 8 «Сам собі режисер …» розвиває тему домашнього відео. Які вимоги до обладнання, що використовується для оцифровки відео? Як захопити аналоговий відеосигнал і перетворити його в цифровий – на прикладі поширеної програми – iuVCR . Обробка і монтаж наявних відеофрагментів в програмах VirtualDub і Adobe Premiere. Ми розглянемо, як нарізати і профільтрувати отриманий матеріал в редакторі VirtualDub, а потім зібрати всі шматки воєдино і накласти ефекти переходів в Adobe Premiere. А також перетворення захоплене відео до оптимального розміру і запис на цифровий носій інформації.

Тему «відеоряду» продовжує вибір відеокамери; також ми розглянули її пристрій, ознайомили читача з деякими необхідними поняттями: оптичне наближення, цифрове збільшення, фокусування і настройка балансу білого. Плюс невеликий екскурс в область відтворення відео на прикладах різних плеєрів – Windows Media, DivX Player, QuickTime Player, справляється з відео в MOV-форматі, а також улюблений автором, вільно розповсюджуваний CenturionPlayer.

998 видеоплеєр

Істинного користувача ніщо не зупинить на шляху добування інформації, навіть така проблема, як незнання іноземної мови. Ми легко подолаємо цю перешкоду за допомогою розділу 9 «Словники та перекладачі». За сформованою у нас традицією робота з будь-якою програмою починається з установки, настройки і лише після цього ми починаємо отримувати від неї вигоду. Поліглот-перекладач ABBYY Lingvo не став винятком. Особливу увагу ми приділили його додатковим можливостям і роботі зі словниками. Тематичний переклад текстів ми вирішили довірити старому знайомому PROMT – багатофункціональної системи переказу. Якщо у вас є застарілий, але цілком працездатний комп’ютер або сусід, який не проти повправлятися у стрільбі під вашим командуванням, то чому б ні створити домашню локальну мережу. Оцінивши її зручності використання спільних ресурсів, ви вже не зможете від них відмовитися.

У розділі 10 «Мережа локального масштабу» ми навчимося настроювати пряме з’єднання комп’ютерів в DOS і Windows-з’єднання, дізнаємося, чим відрізняються мережі на коаксіальному кабелі і витій парі, як їх правильно прокладати і навіть обжимати конектори за допомогою викрутки. Наявне з’єднання потрібно не тільки налаштувати, вказавши IP-адреси і маски комп’ютерів, але і усунути ймовірні проблеми, і підключити мережеві ресурси.

Напевно, ви вже здогадалися, яким буде наш наступний крок – затяжний стрибок в глобальну Павутину. З чого ж починається «Інтернет: працюємо і відпочиваємо» в нашому розумінні і трактуванні розділу 11? З підключення та налаштування з’єднання ppoe. Потім переходимо до браузерів, тим більше що один з них вибирати не доводиться – ви автоматично стаєте власником Internet Explorer, встановлюючи операційну систему Windows. У вас буде можливість порівняти настройку і роботу в Internet Explorer з можливостями іншого браузера – Opera чи Chrome. Сподіваюся, ви зробите правильний вибір. Знову ж таки, пам’ятаючи про те, що все пізнається в порівнянні попрацюємо з поштовими клієнтами – це всім доступний Outlook Express і всіма улюблений The Bat! а також закачаємо побільше інформації за допомогою менеджера закачувань ReGet.

997 інтернет

Для читачів, налаштованих серйозно і практично, передбачена розділ 12 «Web-камери: мережеве аудіо- та відеоспілкування». Вибір, настройка і підключення камери і необхідної периферії – ці етапи ми пройдемо разом. А для чого саме ви будете використовувати Web-камеру – вирішувати вам. Можливостей безліч: від проведення відеоконференцій і організації відеочатів до Інтернет-телефонії і голосового спілкування.

З програмного забезпечення розглянуті NetMeeting, Internet Phone, MSN Messenger і ін. Впевнені, що ви знайдете всьому застосування не тільки з користю, але і заради розваги. Погодьтеся, що рухоме зображення має набагато більший чарівністю, ніж найвдаліша фотографія. Глава 13 «Загальна мобілізація і ПК» – сага про користь мобільних телефонів і відповідь скептикам, які вважають, що мобільний телефон потрібен лише для розмов. А почнемо ми з підключення рідний «мобілки» до не менш рідного комп’ютера. Тим більше що їм давно пора познайомитися – хоч по кабельному з’єднанні, хоч через WI-FI.

996 пристрої зв'язку

Отже, будемо вважати, що все знайдене переведено і зрозуміле, ролики змонтовані, музика записана, фільми переглянуті. Наша чергова задача – зберегти це в цілості й схоронності для себе і нащадків. І наступний розділ – «Письменники” CD-доріжок “» – пропонує оптимальний варіант вирішення цього завдання. Ми навчимося записувати і стирати інформацію з дисків традиційними засобами – Windows XP, Windows 10, народними способами – Alcohol 120 Percent (одна з кращих програм копіювання дисків і монтування віртуальних CD-пристроїв), а також професійними методами – програма Nero Burning ROM. Якщо ви думаєте, що ми вже витягли з комп’ютера максимум користі, то помиляєтеся.

До нього ще можна стільки всього підключити – читайте Розділ 15 «Введення і виведення … інформації». Адже у кожного з нас знайдеться маса старих фотографій, які хотілося б зберегти. Значить, пора підключати сканер і переводити їх в цифровий вигляд, час від часу по ходу їх обробки заглядаючи в розділ 6. Чи можемо запропонувати вам і нестандартне рішення для обробки або отримання зображення – графічний планшет, або інтернет хмара для зберігання. Які ж способи «виведення» інформації ми можемо запропонувати читачеві? Стандартний – висновок на друк (включаючи вибір принтера, паперу і чорнила) і нестандартний – висновок на екран телевізора або телефона (в тому числі підключення кабелів і настройка ТВ-виходу).

996 принтер сканер