096 429 61 56 ple_net@ukr.net

Чому появляється синій екран. Частина 1

Синій екран смерті

Якщо ви регулярно бачите синій екран смерті, зазвичай нескладно зрозуміти, яка програма викликає проблеми. На наведеному вище скріншоті синій екран не вказує точну причину збою, але іноді він може це зробити, наприклад: SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED (dxgmms2.sys).

Сделай свой компьютер стабильнее и быстрее. Что Майкрософт забыла вам сказать

Запишіть або сфотографуйте повідомлення про помилку і використовуйте свою пошукову систему для його вивчення. В даному випадку пошук покаже, що dxgmms2.sys є драйвером від Майкрософта для технології DirectX, яка пов’язана з відео. Таким чином, це може означати проблеми з драйвером вашої відеокарти. Якщо ви недавно встановили бета-драйвер, це означає, що вам необхідно видалити його і встановити останній офіційно випущений драйвер. (Більш докладний підхід до розслідування проблеми представлений нижче.) Останні версії Windows зазвичай надають детальну інформацію на синьому екрані разом з QR-кодом, який ви можете сфотографувати за допомогою свого смартфона. Якщо ви можете визначити причину виникнення синього екрану, наприклад, синій екран з’являється щораз, коли ви намагаєтеся встановити Unlocker в Windows 10, це означає, що дане програмне забезпечення не сумісне з вашою версією Windows. Можливо, Windows почала виходити з ладу після установки якого-небудь вірусу, або старого програмного забезпечення, або в разі його неправильного видалення. Тому вам необхідно правильно видалити застаріле програмне забезпечення (наприклад, використовуючи безкоштовний інструмент IOBit Uninstaller) і спробувати знайти оновлену версію. Якщо у вас Windows 10 і новітній потужний мікропроцесор, наприклад Intel Core i7-7700K, то ви можете запобігти більшості випадків виникнення синього екрану, встановивши ОЗУ (оперативне запам’ятовуючий пристрій, оперативна пам’ять) великого обсягу, скажімо, від 8 до 16 ГБ, а також встановивши розмір дампа пам’яті вище розміру ОЗУ (див. нижче) і включивши функцію глибокого сну (можливість глибокого сну). В такому випадку Windows 10, як правило, відновиться після серйозного збою (коли вам доведеться здійснити жорстке перезавантаження, натиснувши кнопку живлення на комп’ютері) і зробить вигляд, що помилка не сталася: ви не знайдете запис, що підтверджує збій Windows, в журналі стабільності роботи і журналі подій Windows. Точніше кажучи, після спроби перезавантаження Windows 10 завантажить останній стан вашої системи (всі запущені вами програми і всі відкриті вами документи), як якщо б Windows просто вийшла з режиму сну або очікування. Можливо, що Windows 8.1 буде вести себе аналогічним чином. Щоб активувати такий режим роботи, вам необхідно переконатися, що в наступний раз, коли Windows вийде з ладу, вона збереже повний дамп пам’яті як C: \ Windows \ MEMORY.DMP. Перейдіть в панель управління -> Система -> Додаткові параметри системи:

Сделай свой компьютер стабильнее и быстрее. Что Майкрософт забыла вам сказать

Виберіть вкладку «Додатково» і натисніть «Параметри» в розділі «Завантаження і відновлення»:

Сделай свой компьютер стабильнее и быстрее. Что Майкрософт забыла вам сказать

У діалоговому вікні переконайтеся в наявності таких параметрів (або схожих) в розділі «Відмова системи» :

Сделай свой компьютер стабильнее и быстрее. Что Майкрософт забыла вам сказать

Натисніть «ОК» для повернення у вкладку «Додатково». Потім нам необхідно переконатися, що розмір файлу підкачки контролюється Windows або що даний розмір більше розміру ОЗУ. В іншому випадку ваш комп’ютер не збереже повний дамп системи після виникнення синього екрану. Натисніть «Параметри» в розділі «Швидкодія»:

Сделай свой компьютер стабильнее и быстрее. Что Майкрософт забыла вам сказать

Потім виберіть вкладку «Додатково» і натисніть «Змінити» в розділі «Віртуальна пам’ять»:

Сделай свой компьютер стабильнее и быстрее. Что Майкрософт забыла вам сказать

Дальше читайте в частині 2 “синій екран смерті”. З циклу все про комп’ютер.

 

One thought on “Чому появляється синій екран. Частина 1”

Comments are closed.