096 429 61 56 ple_net@ukr.net

Чому появляється синій екран. Частина 2

Синій екран смерті

В першій частині ми почали вам розказувати, як усунути цю неполадку, так що продовжуємо:

В новому діалоговому вікні переконайтеся, що поруч з фразою «Автоматично управляти розміром файлу підкачки для всіх дисків» стоїть позначка «галочка». В якості альтернативи вам буде необхідно вказати розмір файлу підкачки на диску C так щоб він перевищував розмір ОЗУ. Вам потрібно видалити файли підкачки (при їх наявності) з інших дисків, т. д. Вкажіть їх розмір на рівні нуля. Ви можете дізнатися обсяг оперативної пам’яті, встановленої на вашому комп’ютері, перейшовши на панель управління і вибравши вкладку «Система». Подивіться на рядок з написом «Встановлена пам’ять (ОЗУ)». Поки ви перебуваєте в розширених системних настройках, буде корисно вказати пріоритет системних процесів над програмами. Така зміна має зробити вашу Windows трохи більш стабільною, а миша і клавіатуру більш чуйними. У діалоговому вікні «Властивості системи» змініть використання процесора, натиснувши кнопку «Параметри»: В новому діалоговому вікні виберіть опцію «Служби, які працюють у фоновому режимі»:

Сделай свой компьютер стабильнее и быстрее. Что Майкрософт забыла вам сказать

Натисніть «ОК» кілька разів, щоб закрити всі вікна налаштувань. Функція глибокого сну зазвичай включена за замовчуванням в останніх версіях Windows. В такому випадку на вашому диску C повинен бути прихований системний файл під назвою hiberfil.sys. Зазвичай такий файл має досить великий розмір: від 40% до 75% вашої оперативної пам’яті, однак функція глибокого сну дає велику кількість переваг, і я рекомендую її активувати. Крім підвищення стабільності системи, як описано вище, сплячий режим різко скорочує час, необхідний Windows для запуску і перезавантаження.

Щоб відключити гібернацію (файл hiberfil.sys зникне), запустіть командний рядок Windows під обліковим записом адміністратора, введіть таку команду та натисніть клавішу Enter:

powercfg.exe / hibernate off щоб включити гібернацію (дозволити глибокий сон), запустіть наступну команду:

powercfg.exe / hibernate on

Повертаючись до випадків виникнення синього екрану, необхідно відзначити, що вони зазвичай пов’язані з системними утилітами, такими як менеджери розділів диска, діагностика Windows, інструменти шифрування, кошти розблокування файлів, утиліти налаштування інтерфейсу Windows (наприклад, WindowBlinds) і т. Д. Якщо ви не можете визначити, яка програма або драйвер призводять до збою Windows, ви можете спробувати безкоштовний інструмент під назвою BlueScreenView, який можна завантажити на веб-сайті download.com. До використання BlueScreenView вам необхідно гарантувати, що Windows зберігає інформацію про збої кожен раз, коли відображається синій екран. Ми здійснили таку дію вище, включивши повний дамп пам’яті. Якщо на диску C немає місця, ви можете зберегти міні-дамп (зазвичай не рекомендується) замість повного дампа пам’яті. Перейдіть в панель управління -> Система -> Додаткові параметри системи:

Сделай свой компьютер стабильнее и быстрее. Что Майкрософт забыла вам сказать

Потім виберіть вкладку «Додатково» і натисніть «Параметри» в розділі «Завантаження і відновлення»:

Сделай свой компьютер стабильнее и быстрее. Что Майкрософт забыла вам сказать

У діалоговому вікні переконайтеся в наявності таких налаштувань (або схожих) в розділі «Відмова системи »:

Сделай свой компьютер стабильнее и быстрее. Что Майкрософт забыла вам сказать

Натисніть« ОК ». Тепер встановіть і запустіть BlueScreenView. Натисніть «ОК», якщо ви бачите діалогове вікно «Служба захисту користувачів»:

Сделай свой компьютер стабильнее и быстрее. Что Майкрософт забыла вам сказать

У верхній частині вікна BlueScreenView ви побачите список випадків виникнення синього екрану:

Сделай свой компьютер стабильнее и быстрее. Что Майкрософт забыла вам сказать

Відсутність записів в даному вікні означає, що записані дампи пам’яті відсутні, і вам доведеться почекати наступного збою для його вивчення. (В попередніх пунктах ми надали Windows інструкції щодо збереження дампа пам’яті під час виходу з ладу.) Якщо ви бачите будь-які записи в BlueScreenView, натисніть на цікаву для вас запис (судячи з дати і часу) і погляньте на нижню половину вікна програми. Там буде показаний список процесів і драйверів Windows, які були активні під час збою, і, як правило, причина проблеми буде виділена червоним кольором:

Сделай свой компьютер стабильнее и быстрее. Что Майкрософт забыла вам сказать

Введіть назву причини проблеми в свій пошуковик і дізнайтеся про неї всю необхідну інформацію. Якщо це драйвер пристрою, це означає, що вам необхідно оновити даний драйвер, як було описано в попередньому розділі, або, якщо поточний драйвер є бета-версією, вам необхідно перейти на використання останньої офіційної версії драйвера. Припустимо, ви виконали пошук за назвою, і він показав, що назва відповідає процесу Windows, наприклад ntoskrnl.exe. Оскільки ви нещодавно запустили перевірку системних файлів і DISM / Readiness Tool, малоймовірно, що даний системний файл пошкоджений. Швидше за все, збій системи стався коли ntoskrnl.exe працював з будь-яким стороннім драйвером або програмним забезпеченням. Щоб визначити таку сторонню причину проблеми, нам необхідно використовувати інструмент Windows під назвою WinDbg (відладчик [дебагер] Windows).  Але про цей відладчик іншим разом в циклі все про комп’ютер.

One thought on “Чому появляється синій екран. Частина 2”

Comments are closed.