096 429 61 56 ple_net@ukr.net

Що таке нейронні мережі

Нейронні мережі 2

Нейронні мережі – це маленькі моделі, що складаються з невеликих обробних блоків, які ви знайдете в мозку людини (клітини мозку під назвою “нейрони”). Вчені роблять ці моделі і змушують їх поводитися розумно. Їх можна навчити робити речі, які традиційні комп’ютери роблять важко. Ранні нейронні мережі були названі багатошаровими персептронами.

Ще одна назва для нейронних мереж це “коннекшіоністські мережі”, і люди, які роблять і розробляють їх, часто називають “коннекціоністами” мережі часто приймають форму комп’ютерних програм. Дані програми імітують ці моделі, хоча все більше і більше кремнієвих чіпів виробляють за допомогою нейронних мереж, розроблених безпосередньо в формі електронних компонентів.

Нейронні мережі 5

Головною особливістю мережі є те, що вона вчиться на досвіді. Якщо ви хочете відрізнити чоловічі особи від жіночих, вам слід було б показати велику кількість (чим більше, тим краще) фотографій осіб, і сказати мережі, які з них чоловічі, а які жіночі. Мережа пристосовується так, щоб дізнаватися відмінності між чоловічими і жіночими обличчями.

Структура нейронів в мозку була вперше пояснена McCulloch і Pitts в 1940 році. Нейронні мережі, здавалося, були дуже перспективними в перші дні обчислень, але вони впали в немилість, і тільки недавно вони повернулися. В даний час вони починають з’являтися всюди, від навчання деякого маленького робота для навігації по круглому лабіринту, до того, щоб виступати в якості штучного “носа”, який може понюхати різницю між прекрасним вином і дешевим вином. Наскільки нейронні мережі дійсно точні?

Нейронні мережі, як правило, використовуються в якості класифікаторів. Це означає, що вони використовуються для вибору між декількома варіантами, коли стикаються з деякими вхідними даними. Наприклад, можуть бути надані вимовлені слова в якості вхідних даних і необхідно дізнатися, що це за слова (тобто вибір одного слова зі словника можливих).

Нейронні мережі 4

Звичайно, вони можуть робити інші речі. Нейронні мережі можуть виступати в якості обробника адресних довідників. Це означає, що вони можуть зберігати складні зразки, а потім можна запропонувати їм частину зразка або версію зразка, яка була пошкоджена, і вони будуть відображати всі оригінальні неушкоджені зразки. Нейронна мережа отримує чверть зразка, і вона відтворює картину в цілому від цієї чверті.

Звичайно, як тільки ви починаєте використовувати різні нейронні мережі разом, ви можете отримати набагато складнішу поведінку. Зрештою, людський мозок це – величезна кількість спеціалізованих нейронних мереж – все працює разом, щоб дати складну поведінку. Такі системи зазвичай називають архітектурою мультимереж.

Нейронні мережі 3

Мережі складаються з маленьких елементів, які називаються клітинами, і вони пов’язані один з одним таким чином, що вони можуть передати сигнали один до одного. На практиці сигнал, який одна клітина посилає іншому, просте число з 0 і 1. 0 означає, що немає сигналу, 1 означає великий сигнал. З’єднання мають певну силу або вагу. Мережа починається з завдання цих сил довільним чином. Мережа піддається впливу різних входів, і сили пристосовуються за деякими математичними правилами. Це те, що ми називаємо навчанням, і після цього мережа може розпізнавати вхідні сигнали або, принаймні, зробити щось розумне. Інформація зберігається в силах зв’язків, так само як це відбувається в людському мозку. Навчання здійснюється в крихітні кроки. На навчання мережі йде багато часу.

Нейронні мережі