Наші офіси: м.Галич м-н.Різдва 7а;м. Івано-Франківськ вул.Кармелюка 4

(3431) 22-784 ple_net@ukr.net

Основні характеристики IP камер

Пленет камера

Наші ціни на монтаж і обслуговування систем відеоспостереження в цьому прайс-листі.


Мережева IP-камера – високотехнологічний пристрій з безліччю функцій і додаткових опцій. На ринку постійно з’являються нові моделі, що розрізняються і ціною, і форм-фактором, і функціоналом. Перед покупцем постає непросте завдання – як зробити оптимальний вибір за характеристиками IP-камер. Давайте сервісний центр Пленет поможе вам розібратися в цьому.

Для вулиці або для приміщення?

Вуличні відеокамери призначені для роботи в складних погодних умовах – таких, як дощ, пил, вітер, низька температура. Тому вуличну камеру можна використовувати де завгодно, а камеру для приміщень – тільки в приміщеннях з нормальною температурою і вологістю. Наприклад, в не опалювальний склад рекомендується встановити вуличну камеру. Слід врахувати, що корпус камери (як вуличної, так і для приміщення) може бути антивандальним, тобто особливо міцним – а це важливо для місць зі складною обстановкою.

Світлочутливість і роздільна здатність

Два основні чинники, що впливають на якість картинки. Саме на них при виборі відеокамери  слід звертати увагу в першу чергу.

Світлочутливість визначається рівнем мінімальної освітленості, при якій камера може видавати нормальну картинку (вимірюється в люксах). На жаль, на цифри можна орієнтуватися не завжди, тому що не всі виробники вказують фактичну чутливість, та й наявність режиму накопичення може зіграти свою роль. Єдиний реальний показник світлочутливості відеокамери – тестування при різній освітленості на зйомці нерухомих і рухомих об’єктів. Якщо це складно зробити – рекомендуємо звернути увагу на тип матриці.

Як правило, в CCTV камерах використовуються CCD або CMOS матриці. CCD матриці дорожче, але вони мають більш високу чутливість.

Роздільна здатність IP-камер може коливатися в діапазоні від VGA (640 * 480) до 10 мегапікселів і навіть більше. Два формати (1280 * 720 і 1920 * 1080) є широкоформатними, інші мають співвідношення сторін 4: 3. Це слід врахувати при перегляді картинки на мульти-екрані.

Чи завжди слід прагнути встановити камеру з найбільшою роздільною здатністю,інтернет провайдер Пленет так не думає. Причин тут декілька: у багато-мегапіксельних камер слабка чутливість, висока ціна, буде потрібно великий архів для зберігання відеоданих, якісний і дорогий об’єктив і т.д…

Визначившись з роздільною здатністю, світлочутливістю і типом матриці, переходимо до розгляду інших характеристик.

Об’єктив

Об’єктив може бути знімним або незнімним. Зверніть увагу на такі його характеристики, як світлосила, кут огляду, дистанція розпізнавання та найкраща якість картинки, оптичний і цифровий зум, діафрагма, тип кріплення і ряд інших. Об’єктив може бути з фіксованою фокусною відстанню або варіофокальним, у якого фокусну відстань можна відрегулювати.

Тип живлення

Більшість камер для приміщень підтримують технологію живлення PoE – тобто живлення і сигнал передаються по одному кабелю. Це спрощує і здешевлює монтаж. Вуличні камери (з підігрівом корпусу) вимагають більшої потужності, тому в них, як правило, застосовується жилення 12/24 В або High PoE.

Швидкість формування і передачі кадрів

Безпосередньо пов’язана з роздільною здатністю. Чим більше мегапікселів – тим менше кадрів в секунду. Формування відеопотоку як правило, варіюється від 5 до 25-30 кадрів / сек. Більшість камер можуть працювати в декількох режимах з різною швидкістю передачі кадрів.

Інфрачервоне підсвічування і режим день / ніч

Ці функції дозволяють використовувати камеру на слабо освітлених або неосвітлених ділянках. Якщо цей параметр важливий – зверніть увагу на дальність ІЧ-підсвічування.

Детектор руху

Він може «працювати» як з боку камери, так і з боку сервера. Але краще перший варіант, тому що в цьому випадку знижується навантаження на сервер і зменшується вартість системи відеоспостереження в цілому. Слід звернути увагу на взаємну підтримку камер і сервера, тобто сумісності програмного забезпечення.

Маска приватності

Вона дозволяє приховати деякі зони кадру для забезпечення недоторканності приватного життя.

Карта пам’яті

Багато відеокамер мають роз’єм для карти пам’яті і можуть записувати і зберігати на неї відео або окремі кадри.

Стандарти стиснення і підтримка подвійного потоку

Сучасні відеокамери підтримують формати стиснення MJPEG, MPEG4, H264. Деякі камери можуть передавати подвійний потік відео в різних форматах стиснення одночасно.

Мережеві опції

Оскільки всі IP-камери – мережеві, рекомендується звернути увагу на мережевий інтерфейс, наявність мобільного клієнта і підтримувані стандарти бездротового зв’язку.

Для побудови надійної системи IP-відеоспостереження (і економії коштів) рекомендується підібрати IP-камери, які оптимально відповідають поставленими перед ними завданнями. Сподіваємося, що наша стаття допоможе вам визначитися з вибором, і ви зможете придбати необхідні IP відеокамери в сервісному центрі Пленет.


Більше корисної інформації про системи відеоспостереження тут.

Сервісний центр Пленет може вам провести аналіз та встановити відеоспостереження (камери відеонагляду) в Івано-Франківську чи по області за цінами які Вас приємно вразять. Також можливо Вас зацікавлять інші послуги які ми надаємо (встановлення інтернету, ремонт техніки). Звертайтеся по телефонах вказаних нижче, або пишіть нам на пошту plenetmail@gmail.com.