Наші офіси: м.Галич м-н.Різдва 7а;м. Івано-Франківськ вул.Кармелюка 4

(3431) 22-784 ple_net@ukr.net

Як вибрати автомобільний відеореєстратор?

Відеореєстратор сервісного центру

Наші ціни на монтаж і обслуговування систем відеоспостереження в цьому прайс-листі.


Якщо ви вирішили придбати автомобільний реєстратор – з чого ви почнете? Більшість починає з бюджету … і закінчує ним же))). А потім купується прилад, який незручний у використанні, не володіє необхідним функціоналом, і – головне – не виправдовує очікувань в разі виникнення неприємностей на дорозі.

Як же цього уникнути?

Дуже просто – спочатку визначитися з набором опцій, а вже потім думати про ціну. Якщо вам такий підхід здається неправильним, подумайте – навіщо ви тоді купуєте авторегістратор: для власного задоволення? Щоб убезпечити себе при зустрічі з недобросовісним співробітником поліції? Чи для того, щоб мати запис конфліктної ситуації або дорожньої пригоди?

Порахуйте – у скільки обійдеться вам програна в суді справа, порівняйте цю суму з вартістю автомобільного реєстратора … і вирішите – чи варто економити на такому важливому приладі. Знайомство з характеристиками і опціями реєстраторів почнемо з такої, здавалося б, простої речі, як

Кріплення

Камера реєстратора повинна бути закріплена на короткій і жорсткій консолі. Тільки так ви зможете вберегтися від тремтіння зображення при русі. Ніяких довгих і пружних «ніжок»! Візьміть реєстратор в руки і перевірте – є люфт чи ні. Якщо є – рекомендуємо відмовитися від покупки. Саме кріплення до автомобіля може бути на присосці або на клейкій  стрічці. Присоска зручніше, якщо ви плануєте часто знімати реєстратор. Якщо немає – хороші обидва варіанти.

Число камер

Реєстратор може мати від 1 до 4 камер (основна та додаткові). Бажано мати хоча б 2 камери (передній і задній огляд). Камера заднього огляду буде корисна при паркуванні і при ударі ззаду … але такий реєстратор коштує дорожче.

Аудіо

Ще одна цікава опція – аудіозапис. Це може бути корисно і при розмові з співробітником поліції, і при виникненні аварійної ситуації (буде чути звук зіткнення, гальмування та ін.). Не менш важливою може виявитися й інша опція – можливість відключення мікрофона (наприклад, на час відбування в машині важливої розмови).

Тип зберігання даних

Варіантів тут два: флеш-карта або жорсткий диск (або і те, і інше). Моделі з флешкою – дешевше, інформацію з них простіше перенести на комп’ютер. Моделі з жорстким диском мають вбудований віброзахист, що позитивно позначається на якості відео, але вони важчі і дорожчі. Слід врахувати ще два моменти:

Кількість циклів перезапису у флеш-карти менше, тому рекомендується періодично перевіряти її працездатність (і своєчасно міняти).
Швидкість запису. Цей параметр особливо важливий, якщо карту ви купуєте окремо. Переконайтеся, що швидкість запису на карті не менше тієї, з якою пише реєстратор – інакше частина інформації може бути втрачена.
Екран

Більшість реєстраторів мають вбудований дисплей для перегляду картинки. Не нехтуйте цією опцією! Найчастіше запис, показаний відразу на місці події, дозволяє уникнути неприємних наслідків і судових тяганин. Бажано, щоб екран був не менше 2-2,5 дюймів, інакше він буде практично марний. Ще краще, якщо дисплей поворотний. Або – якщо сподобався вам реєстратор,а такого дисплея не має – переконайтеся в наявності відео-виходу для підключення зовнішнього пристрою.

Кут огляду

Оптимальним вважається кут огляду не менше 110, тобто камера реєстратора повинна мати ширококутний об’єктив. Тоді камера буде захоплювати не тільки центральну частину дороги, а й узбіччя (тобто дорожні знаки, сигнал світлофора та ін.) – а це може виявитися важливим в складній дорожній ситуації.

Роздільна здатність і кодеки

Нарешті, ми підійшли до найважливішого – якості відео. Сучасні реєстратори, як правило, комплектуються камерами досить високого дозволу – HD (1280х720) або FullHD (1920х1080). Але такі реєстратори – не найдешевші. Якщо ви віддаєте перевагу бюджетним варіантам – зверніть увагу на камери з роздільною здатністю VGA (640х480). Реєстратори з меншою роздільною здатністю купувати не рекомендується, оскільки відео настільки низької якості навряд чи виявиться корисним при вирішенні конфліктів.

Чим більше роздільна здатність, тим вище якість картинки, а також її «вага» (і ціна реєстратора). Чим більше «важить» картинка, тим більше місця для зберігання нам буде потрібно – отже, тим більшого значення набувають кодеки, які стискають картинку. Найчастіше зустрічаються MJPEG (стискає слабо), MPEG-4 (проміжний варіант) і H.264 (сильне стиснення). Останній кодек – найекономічніший.

Швидкість запису

Ще один важливий параметр, про який можна сказати – чим більше, тим краще (наприклад, це важливо при русі на великій швидкості). Але … чим краще, тим дорожче. Бажано, щоб реєстратор забезпечував швидкість запису не менше 25-30 кадрів в секунду, і щоб швидкість запису можна було міняти (наприклад, знижуючи її на ніч). Рекомендуємо звернути увагу і на той факт, що камера часто «видає» максимальну роздільну здатність аж ніяк не на максимальній швидкості запису і навпаки.

Прошивка і ПО

Бюджетні моделі можуть піднести неприємний сюрприз: відсутність україномовної, в ще гіршому випадку російськомовної прошивки. ПЗ може входити в комплект поставки, а може і не входити. Рекомендуємо уточнити цей момент перед покупкою. Якщо реєстратор має GPS – зверніть увагу на наявність прив’язки до карт свого регіону.

Важливі моменти

Наявність вбудованого акумулятора гарантує коректне завершення роботи, а його відсутність зробить користування реєстратором менш комфортним.

  • Опція стабілізації зображення порадує якістю картинки при русі автомобіля, оскільки частково компенсує трясіння і вібрацію.
  • Комплектність – перевірте, чи входять в комплект поставки флеш-карта, адаптери, кабелі, ПО та інше.
  • Сюди ж можна віднести наявність декількох варіантів кріплення.
  • Симплекс або дуплекс? Не всі реєстратори здатні одночасно відтворювати зображення і вести запис. Якщо є можливість – рекомендуємо придбати дуплекс.
  • Инфрачервоне підсвічування допоможе, наприклад, зняти обличчя людини вночі.
  • Датчик руху буде корисний під час стоянки.
  • Циклічна запис. Ця опція забезпечує видалення найстаріших записів після заповнення носія інформації, звільняючи місце для нових.

Сертифікована модель реєстратора спростить вам життя при наданні відео в офіційні інстанції. Якщо реєстратор не має сертифікаційних документів України – навряд чи запис з нього візьмуть в суді.

Передача відео через мережу на домашній або робочий комп’ютер також може виявитися корисною. Для цього реєстратор повинен «уміти» передавати інформацію по GPRS, 3G мереж і т.д…..

Корисна порада: запам’ятайте (або запишіть) ті опції, які ви вважаєте найважливішими. І перед покупкою реєстратора обов’язково переконайтеся в їх наявності. Не забудьте перевірити комплектність, жорсткість кріплення і наявність сертифіката.

Компанія «Пленет» може вам запропонувати безліч реєстраторів – від бюджетних до професійних. Всі моделі  мають гарний функціонал і напевно допоможуть вам почувати себе впевненіше на дорозі. Крім того, реєстратор може бути корисний при навчанні водінню, на стоянці і в деяких інших ситуаціях.


Більше корисної інформації про системи відеоспостереження тут.

Сервісний центр Пленет може вам провести аналіз та встановити відеоспостереження (камери відеонагляду) в Івано-Франківську чи по області за цінами які Вас приємно вразять. Також можливо Вас зацікавлять інші послуги які ми надаємо (встановлення інтернету, ремонт техніки). Звертайтеся по телефонах вказаних нижче, або пишіть нам на пошту plenetmail@gmail.com.