Наші офіси: м.Галич м-н.Різдва 7а;м. Івано-Франківськ вул.Кармелюка 4

(3431) 22-784 ple_net@ukr.net

Кращі програми для веб камери. Ви навіть не уявляли що вона може!

Можливості веб камери

Що таке веб камера в уявленні більшості з нас? Звичайний гаджет, який ми використовуємо для віртуального спілкування по Скайпу і … на цьому, мабуть, все. Шукати їй інше застосування багато хто навіть не намагається. А даремно.

Програми для веб камери.

Тим часом найпростіша, сама пересічна «вебка» здатна поліпшити ваше життя і зробити її веселіше. Так, з використанням веб-камер можна організувати охоронну систему квартири або офісу, вести відеоспостереження за автостоянкою і дитячим майданчиком у дворі, грати в «спеціальні» гри, проводити розтягнуту в часі зйомку (наприклад, зробити серію слайдів, як розпускається квітка), контролювати доступ до комп’ютера і багато іншого. Все це стане можливим, якщо використовувати потрібні програми. Сьогодні я розповім, які існують програми для веб камери, і що вони вміють.

Ігри для «вебки»

Почнемо з приємного. Існує чимало ігор, де елементом управління є «вебка», точніше, отримане з неї зображення рук і обличчя користувача. Грати в такі ігри цікаво і дітям, і дорослим. Ось 3 приклади популярних флеш-іграшок.

«Віртуальний бокс»

Виртуальный бокс.

Суть нехитрій міні-гри «Віртуальний бокс» полягає в нанесенні ударів супернику, який теж не проти почухати про вас кулаки. Обороняючись, та не розбийте монітор!

“Пінг Понг”

Пинг Понг.

Бавитися флеш-грою в «Пінг Понг» (настільний теніс) можна і поодинці, і вдвох. Ваше завдання – керувати ракеткою і відбивати атаки противника.

«Очисти вікно»

Очисти окно.

Перед вами віртуальне вікно, покрите чи то шаром сірої пилу чи інієм. Використовуючи руки і інші частини тіла, що потрапили в об’єктив, потрібно очистити якомога більше таких віконець.

Сюжети інших подібних іграшок не сильно відрізняються від цих. Правила всюди дуже прості: набрати якомога більше очок, ловлячи руками різні предмети (м’ячі, яйця, каміння, жучків), ухиляючись від атаки і т. д…. Ще існують ігри-конструктори, суть яких – створення забавних аватарок на основі власного зображення.

Відеоспостереження через вебку

Тепер про корисне – про те, як за допомогою веб-камери забезпечити цілодобовий візуальний контроль над будинком, офісом та іншими об’єктами. До вашої уваги – 2 популярних інструменту відеоспостереження.

Xeoma

Xeoma.

Додаток Xeoma є одним з кращих рішень для організації домашніх охоронних систем. Воно працює з усіма типами камер і розраховане на користувачів без спеціальної підготовки.

Безкоштовна версія Xeoma підтримує до 8 відеокамер, кожна з яких може бути налаштована індивідуально, і до 3 ланцюжків пристроїв. Разом з відео програма записує звук з мікрофона, робить знімки екрану і зберігає архіви записів на заданий період часу (максимум 5 днів).

Як користуватися

Версія Xeoma для Windows не вимагає ні інсталяції, ні прав адміністратора – досить її завантажити і запустити. Після старту вона автоматично розпізнає всі відеокамери, підключення до комп’ютера (веб, IP), і додає їх в меню серверного модуля.

Клік по іконі камери в інтерфейсі головного вікна відкриває розділ налаштувань, де користувач може задати:

*** Дозвіл і частоту кадрів.
*** Використання детектора руху з рівнем порогу чутливості і зони детектування.
*** Розклад зйомки.

Настройка детектора движения в Xeoma.
*** Налаштування детектора руху в Xeoma.

*** Папку для збереження архіву запису.
*** Максимальний обсяг і час зберігання архіву.

Настройка архивации в Xeoma.Якщо хочете, щоб додаток починав роботу разом з Windows, встановіть його на жорсткий диск: відкрийте головне меню (виділена кнопка на скріншоті нижче) і клікніть команду установки.

Установка Xeoma.

В ході інсталяції можете активувати прихований режим запуску (щоб інші користувачі ПК не знали про спостереження) і захистити доступ паролем.

Опции установки Xeoma.

У безкоштовної версії Xeoma є створення декількох облікових записів операторів з функцією розмежування прав. Налаштування відкривається через головне меню – «Віддалений доступ» – «Користувачі».

Права пользователей Xeoma.

Весь список модулів програми вказано в головному вікні (якщо ви перебуваєте не в ньому, клацніть по зображенню шестерінки на нижній панелі і зайдіть в розділ «Все модули»). Без реєстрації ви можете використовувати тільки 3 з них.

Функції платних версій Xeoma досить численні. Їх повний опис наведено в довідковому керівництві на сайті розробника.

iSpy

iSpy.

iSpy – ще один безкоштовний додаток для спостереження за будинком і офісом через веб-і IP-камери. Програма фіксує будь-які рухи і звуки на підконтрольній території, а також зберігає дані в архів. При бажанні користувач може налаштувати сповіщення про підозрілі події: якщо камера зареєструє рух, iSpy збереже фрагмент відеозапису в файл і вишле його оператору по мережі, електронній пошті або SMS. Або відправить повідомлення в Twitter. Крім того, оператору доступно спостереження за об’єктом в реальному часі – як локально, так і за допомогою віддаленого підключення (в тому числі з мобільних пристроїв)

Як користуватися

Після першого запуску iSpy зайдіть в меню «Додати» і клікніть «вебкамери».
Добавление устройств в iSpy.

Слідом відкриється розділ «Местные устройства». Виберіть зі списку потрібну камеру і встановіть дозвіл відеозйомки.
Настройки веб камеры.

Після натискання «ОК» в попередньому вікні програма перенесе вас в розділ детальних налаштувань. На першій вкладці – «Камеры», встановіть бажані параметри обладнання.
Детальные настройки камеры.

Далі – на вкладці «Обнаружение движения», налаштуйте зони контролю і інші властивості детектування.
Детектор движения в iSpy.

У розділі «Оповещения», якщо потрібно, призначте дію програми при реєстрації підозрілого події, наприклад, відправлення повідомлення на email.
Настройка оповещений в iSpy.

За бажанням відредагуйте параметри на інших вкладках. Для збереження і закриття вікна натисніть ОК.
Налаштування віддаленого доступу знаходяться в меню «Трансляция через Интернет».
Меню "Настройки через Интернет".

Для отримання зображення з камер в режимі онлайн (з мобільного пристрою або ПК) необхідно створити обліковий запис iSpy і прописати в налаштуваннях параметри UPnP (перекидка портів).
Настройка веб-сервера.

Через розділ «Файлы» цього ж меню відкривається папка з архівами записів.
Справа в нижній половині головного вікна iSpy розміщені кнопки швидкого управління камерами.
Кнопки управления камерами.

Попередження: остання актуальна версія iSpy – 6.5.3.0, не русифікована, тому тим, хто вперше знайомиться з додатками такого типу, краще пошукати більш ранній випуск, де російська мова присутня,за українську і мови не має).

Віртуальне спілкування

Програми, про які я розповім нижче, додають до зображення з веб-камери, окремі художні ефекти. Завдяки їм віртуальне спілкування перетворюється в оригінальну гру.

SplitCam

SplitCam.

SplitCam – багатьом знайомий і багатьма улюблений додаток, здатний змінити ваш віртуальний вигляд до невпізнання: замінити особу аватаркою (або чим-небудь ще), додати до зображення спецефекти, наприклад, колірний фільтр або «криве дзеркало», поміняти задній план і т. д… – варіацій дуже багато. Крім того, використовуючи SplitCam, ви зможете одночасно підключати камеру до декількох додатків, транслювати зйомку на популярні веб-сервіси, записувати відео з екрану, робити знімки робочого столу і багато іншого.

Користуватися програмою дуже просто: доступ до основних її функцій знаходиться в меню нижньої половини вікна. Щоб застосувати ефект до зображення, досить вибрати його зі списку і двічі клацнути по ньому.

Опции SplitCam.

 

AlterCam

AlterCam.

Безкоштовна програмка AlterCam – альтернатива SplitCam. Додаток до безлічі прикольних ефектів для відео, містить функцію зміни голосу. Як і SplitCam, він здатний транслювати запис з однієї камери відразу в кілька додатків, а також вести відеозйомку і завантажувати відзнятий матеріал на YouTube.

Використання AlterCam теж не вимагає ні навчання, ні пояснень. Можливості програми пізнаються «методом тику».

Захист даних на комп’ютері

Alparysoft VideoLock for Webcam

Alparysoft VideoLock for Webcam.

Alparysoft VideoLock for Webcam – просунутий засіб захисту даних на ПК, заснований на розпізнаванні особи власника. Після першого запуску програма запам’ятовує зовнішність користувача. При наступному доступі людини до комп’ютера особа, знята веб-камерою, звіряється зі збереженим фото. У разі збігу VideoLock відкриває доступ до даних на жорсткому диску. При розбіжності доступ закривається, а фотографія «цікавого» зберігається в розділі «View Logs» для подальшого пред’явлення власнику ПК. Додаток автоматично блокує комп’ютер під час простою і непомітно для оточуючих спостерігає за обстановкою навколо.

В процесі своєї роботи VideoLock безперервно навчається дізнаватися зовнішність власника (розділ «Training»), тому чим довше ви їм користуєтеся, тим краще результат розпізнавання.

Alparysoft VideoLock for Webcam – платна, але недорога програма. Незважаючи на те, що її останній реліз був випущений в 2003 році, вона без проблем запускається на сучасних версіях Windows (7, 8.1, 10), однак, на жаль, розпізнає не всі моделі «вебок».

***

Це, зрозуміло, лише невелика частина програм, призначених для роботи з веб-камерою. За рамками огляду залишилися десятки, а може, й сотні додатків зі схожими і абсолютно унікальними функціями. Але мета статті не показати всі програми, а показати що веб камера не тільки для спілкування по Скайпу, а пристрій з великими можливостями, якими, на жаль, мало хто користується.


Більше корисної інформації про системи відеоспостереження тут.

Сервісний центр Пленет може вам провести аналіз та встановити відеоспостереження (камери відеонагляду) в Івано-Франківську чи по області за цінами які Вас приємно вразять. Також можливо Вас зацікавлять інші послуги які ми надаємо (встановлення інтернету, ремонт техніки). Звертайтеся по телефонах вказаних нижче, або пишіть нам на пошту plenetmail@gmail.com.