Наші офіси: м.Галич м-н.Різдва 7а;м. Івано-Франківськ вул.Кармелюка 4

(3431) 22-784 ple_net@ukr.net

Пропали ярлики на робочому столі, що робити?

пропали ярлики

Іноді трапляється так, що з робочого столу Windows раптово пропадають всі елементи: ярлики, меню «Пуск» і навіть панель задач. Як бути в цьому випадку?

Більшість користувачів відразу ж поспішають перезавантажити комп’ютер, проте це далеко не кращий вихід з положення, особливо якщо у вас залишилися відкритими важливі документи або здійснюється копіювання. Насправді в більшості випадків вирішити проблему можна і не вдаючись до перезапуску операційної системи. Крім того, простий перезапуск комп’ютера не завжди допомагає. Нижче наведена докладна інструкція, як повернути на місце елементи робочого столу.


Якщо з робочого стола пропали тільки значки, можна спробувати найбільш легкий спосіб повернути їх назад на місце. Клацніть правою кнопкою мишки на робочому столі і в контекстному меню виберіть пункти Вигляд> Відображати піктограми робочого стола.

відображати значки робочого столу


Як правило, якщо з робочого столу пропали всі елементи, це означає, що припинив свою роботу системний процес під назвою Explorer.exe. Щоб знову його запустити, натисніть на клавіатурі клавіші Win + R, введіть в рядок Виконати команду explorer і підтвердіть. Після цього значки та інші елементи робочого столу повинні знову з’явитися.

запустити експлорер


Може бути і так, що системний файл explorer.exe був видалений з комп’ютера, наприклад, через активність якогось вірусу або ж в результаті ваших власних необережних дій. В такому випадку вам доведеться вручну скопіювати його в системну папку за допомогою інсталяційного диску Windows. Однак спочатку варто переконатися, що файлу explorer.exe дійсно не має на локальному диску комп’ютера. Він повинен знаходитися на розділі, на який встановлена операційна система (за замовчуванням це диск С), в папці Windows. Якщо він там присутній, значить потрібно просто включити його в автозапуск Windows. Відкрийте рядок Відкрити за допомогою комбінації клавіш Win + R і введіть команду Regedit. У вікні редактора системного реєстру Windows перейдіть по гілці HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ Winlogon і знайдіть в правій частині вікна редактора реєстру параметр Shell. У даного параметра має бути значення explorer.exe. Якщо там стоїть щось інше, відкрийте параметр подвійним клацанням мишки і виправте значення на правильне.

експлорер в реєстрі


Якщо ви все ж виявили, що файлу explorer.exe в папці Windows немає, тоді візьміть інсталяційний диск від вашої операційної системи Windows, вставте в привід і знайдіть на ньому файл з назвою explorer.ex, який знаходиться в папці i386. Розмістіть цей файл за допомогою Total Commander в папку Windows і перейменуйте його в explorer.exe. Потім відкрийте Диспетчер завдань Windows за допомогою комбінації клавіш Ctrl + Shift + Esc, перейдіть в меню Файл> Нове завдання (Виконати) і у вікні Створити нову задачу введіть наступну команду: copy explorer.exe C: \ Windows. Після цього необхідно виконати перезавантаження комп’ютера.

відкрити експлорер


Оскільки проблеми з файлом explorer.exe найчастіше виникають унаслідок зараження яким-небудь вірусом, то буде незайвим після того, як ви відновите роботу процесу, додатково ще і виконати перевірку комп’ютера на віруси. Зробити це можна як за допомогою вашого антивіруса.

Якщо вам нічого не вдалося зробити з вашим комп’ютером, тоді несіть його до нас в сервісний центр Пленет.


Більше інформації про різні комп’ютерні програми  та комп’ютерну начинку(залізо) тут.

Сервісний центр “Пленет” займається ремонтом та налагодженням комп’ютерної та побутової техніки в Івано-Франківську та області.Також можливо Вас зацікавлять інші послуги які ми надаємо ( підключення інтернету, встановлення систем відеоспостереження) Звертайтеся по телефонах вказаних нижче, залишайте онлайн заявки та пишіть нам на пошту plenetmail@gmail.com