096 429 61 56 ple_net@ukr.net

Правильний підбір відеокарти

Відеокарта, основні характеристики Пленет

В цій статті ми трішки опишемо на які параметри варто звернути увагу при виборі ігрової відеокарти, а в наступній – яка карта для ігор 2016 року – найкраща на думку користувачів і експертів.
Найважливіші параметри відеокарт

Сучасні відеокарти володіють досить великим набором параметрів. Всі вони так чи інакше впливають на продуктивність і інші характеристики пристрою, але одні більше, а інші менш важливі при виборі. Наведемо найголовніше, на що потрібно звертати увагу при покупці, щоб вона точно виправдала ваші очікування.

Ціна

У всі часи відеокарти ігрового сегменту коштували не дешево: мінімум $ 250 і максимум $ 2500 (а то і більше). Середня вартість пристрою, яке тягне більшість новітніх ігор на максимальних налаштуваннях, становить $ 300- $ 550.

Габарити

Високопродуктивні ігрові «відяхи» мають, як правило, значні розміри – 27-32 см в довжину. Зауважте, що такий пристрій поміститься не в кожен системний блок. Перед тим як вибирати, визначте відповідні вам габарити картки і відкиньте все, що їм не відповідає.

Відеовиходи

Хоча б один з наявних виходів відеокарти повинен збігатися зі входом вашого монітора. Підключення через адаптери-перехідники погіршують якість сигналу.

Покоління

Виключіть з вибору карти з версією PCI Express менш 3.0, з типом відеопам’яті GDDR3 і особливо GDDR2. Такі пристрої ще можна зустріти в продажі, але вони безнадійно застаріли.

NVidia чи AMD

Що краще – NVidia або AMD? Це питання особистих уподобань. Продукція NVidia менш енергоємна і більш технологічна, ніж AMD, але AMD при схожими з NVidia характеристиках варто, як правило, дешевше.

Маркування відеочіпів NVidia

Ігрові відеочіпи NVidia випускаються під брендом GeForce GTX, плюс кожна модель має унікальне числове позначення. Перша цифра в номері моделі означає покоління, друга і третя (двозначне число) – рівень продуктивності. Так, в назві «GeForce GTX 780» 7 – вказує на покоління, а 80 – на індекс продуктивності в лінійці моделей цього покоління. Відеочіпи ігрового класу мають індекс продуктивності від 70, і чим це число більше, тим чіп могутніше.

Додатковим суфіксом «Ti» (titanium) маркуються більш продуктивні чіпи даної моделі. Наприклад, відеопроцесор GeForce GTX 780 Ti обіцяє працювати швидше, ніж GeForce GTX 780.

Маркування відеочіпів AMD

Ігрові відеочіпи AMD випускаються під брендом Radeon R9. Перша цифра числового позначення в назві моделі вказує на номер серії, дві наступні – на рівень потужності. Чим вище останні цифри, тим продуктивніше пристрій (так само, як у NVidia).

Додатковим суфіксом «X» відзначаються відеочіпи підвищеної потужності. У середньому, вони на 5-10% швидше своїх побратимів без «X». Так, Radeon R9 380X здатний розвивати більш високу швидкість, ніж Radeon R9 380.

Підтримка материнською платою

Сучасні відеокартки різних виробників підтримуються практично всіма чіпсетами материнських плат (твердження, що чіпсети АМД підтримують тільки АМД – помилково). Однак на ділі зустрічається й інше: обмеження підтримки відео материнською платою може бути встановлено в BIOS. Особливо часто це зустрічається на фірмових ПК, що випускаються під різними брендами: Acer, Irbis і т. П.

Покоління чіпсета, а конкретно, версія контролера PCI Express материнської плати, може стати «пляшковим горлечком» в роботі відео. Якщо на платі встановлений контролер PCI Express версії 2.0 або нижче, а відеокарта здатна передавати дані на швидкості PCI Express 3.0, вся система буде працювати зі швидкістю більш повільного пристрою.

Рекомендована потужність блоку живлення і роз’єми

Рекомендована виробником потужність блоку живлення для конкретної карти складається з середнього енергоспоживання всієї системи. Відповідно, потужність вашого блоку повинна бути не нижче цього показника. Ще один значимий фактор – наявність у БЖ відповідних роз’ємів для живлення відео. Однак якщо їх немає, можете використовувати перехідники,тут вони не грають вже таку важливу роль.

Основні параметри ДП

Всі параметри, звичайно ж, не врахувати, оскільки їх багато. З основного, крім тактової частоти і кількості унікальних процесорів (другий показник умовно можна порівняти з числом ядер центрального процесора), важливо звернути увагу на версію шейдерів (своєрідна не оновлювана прошивка, яка обумовлює підтримку ряду ігрових технологій). Чим вона вища, тим краще. У 2016 році актуальна версія шейдерів 5.0.

Характеристики відео пам’яті

Найбільш значимі властивості відеопам’яті – це покоління або тип (на сьогодні актуальні GDDR5 і HBM), обсяг, ефективна частота і розрядність шини. Що стосується обсягу пам’яті, то його ніколи не буває багато. Ігор 2016 року в дозволі Full HD потрібні не менше 4 Гб.

Розрядність шини (шина – це сигнальна лінія між відеопам’яттю і ДП) взаємопов’язана з ефективною частотою пам’яті. Від них залежить швидкість передачі даних між пам’яттю і ДП. Зрозуміло, що чим вони вищі, тим краще, однак чим швидше працює пам’ять, тим вужчою може бути шина.

Наприклад, обмін даними по шині 256 біт при частоті відеопам’яті 3000 MHz буде йти повільніше, ніж по шині 128 біт при частоті пам’яті 7000 MHz.

Розрядність шини – один з основних параметрів вибору відеокарт, до речі, помітно впливає на ціну. Сучасним іграм потрібно ніяк не менше 128 біт за умови досить швидкої пам’яті.

Система охолодження

Якісне охолоджування – запорука довгого і здорового «життя» вашої відеокарти. Існує 2 різновиди систем охолодження відео – референсна і кастомна. Перші розробляють виробники ДП (AMD і NVidia), другі – виробники кінцевих продуктів (Asus, Gigabyte і інші). Кращу ефективність при меншому рівні шуму показує кастомне охолодження.

Залежність від центрального процесора

Чи зможе розкритися потенціал відеокарти, залежить не тільки від неї самої, але і від продуктивності центрального процесора. Поясню: у багатьох іграх частина операцій з обробки графіки виконує ЦП, і якщо він набагато слабкіше відео, іграшка буде гальмувати, а потужності відеокарти – простоювати в очікуванні.
Як показала практика, «видяха» ігрового класу пред’являють досить високі вимоги до ЦП: тактова частота останніх повинна бути не нижче 3500 МГц, а кількість ядер – мінімум 4. Найкраще «взаєморозуміння» з GeForce GTX 970 і Radeon R9 380 (не кажучи про більш потужних ДП) показують процесори Intel Core i5 (4 ядра, 3500-4500 МГц), AMD FX-8000 і AMD FX-9000 (8 ядер, 3500-4500 МГц).

Продуктивність в іграх

Чому близькі по потужності відеочіпи показують різну продуктивність в одних і тих же іграх? Тому що розробники останніх по-різному оптимізують свої продукти. Домогтися однакової якості відтворення на безлічі пристроїв неможливо, тому доводиться з чогось вибирати.

В Інтернеті викладають таблиці рівнів FPS (кадрів в секунду) різних видеопроцесорів в іграх. Для комфортної проведення часу за іграми досить 30 FPS, але краще – більше. Орієнтуючись на цей показник, можна підібрати найбільш підходящу «відяху» для конкретної іграшки.


Більше інформації про різні комп’ютерні програми  та комп’ютерну начинку(залізо) тут.

Сервісний центр “Пленет” займається ремонтом та налагодженням комп’ютерної та побутової техніки в Івано-Франківську та області.Також можливо Вас зацікавлять інші послуги які ми надаємо ( підключення інтернету, встановлення систем відеоспостереження) Звертайтеся по телефонах вказаних нижче, залишайте онлайн заявки та пишіть нам на пошту plenetmail@gmail.com