Наші офіси: м.Галич м-н.Різдва 7а;м. Івано-Франківськ вул.Кармелюка 4

(3431) 22-784 ple_net@ukr.net

Як працює Wi-Fi

Вай - фай в Галичі

В наші дні практично кожен, якщо не користується, то хоча б чув про таке поняття, як бездротова мережа. Як правило, у більшості людей бездротовий зв’язок асоціюється з Wi-Fi мережами. Що ж являє собою технологія Wi-Fi, і який принцип її роботи?

Трохи історії
Бездротова технологія, відома нам сьогодні під назвою «Wi-Fi» вперше з’явилася в 1991 році, коли компанія NCR Corporation створила бездротові пристрої, які спочатку призначалися для систем касового обслуговування. Згодом ці пристрої, які могли забезпечувати бездротову передачу даних на швидкості від 1 до 2 Мбіт / с, були виведені на ринок під назвою WaveLAN.

Сучасна назва Wi-Fi насправді є торговою маркою, що належить Wi-Fi Alliance – найбільшому об’єднання виробників комп’ютерної техніки і бездротових пристроїв. Сама назва технології спочатку нічого не означала, і була вибрана через співзвучність з популярним на той момент терміном Hi-Fi, яким позначалася аудіоапаратура високої якості. Пізніше абревіатуру Wi-Fi стали розшифровувати як «Wireless Fidelity», що в дослівному перекладі з англійської означає «бездротова точність».

Принцип роботи
Для створення Wi-Fi мережі насамперед необхідно мати точку доступу, тобто спеціальне Wi-Fi обладнання. Найчастіше в ролі такого виступає роутер, підключений до провідної мережі інтернет. Роутер обладнаний радіомодулем, який виконує функції прийому і передачі бездротового сигналу. Такий же модуль повинен бути встановлений і всередині вашого комп’ютера, ноутбука, планшета або іншого пристрою, який потрібно підключити до бездротової Wi-Fi мережі (є, втім, і зовнішні Wi-Fi-адаптери, що підключаються через порт USB). Ці модулі можуть бути від різних виробників, і відрізнятися між собою конструкцією чіпа, але завдяки єдиному стандарту Wi-Fi забезпечується повна їх сумісність.

Щоб підключитися до інтернету через Wi-Fi мережу, недостатньо лише мати модуль Wi-Fi в ноутбуці або смартфоні (як думають деякі). Потрібно спочатку створити підключення до кабельного або супутникового інтернету, а потім вже «роздавати» цей інтернет через бездротову мережу в межах будинку або квартири. З іншого боку, у багатьох громадських місцях великих міст функціонує платна або безкоштовна мережа Wi-Fi, за допомогою якої можна підключитися до інтернету, маючи лише пристрій з підтримкою стандарту Wi-Fi. Така безкоштовна Wi-Fi мережа є і в місті Галичі, на майдані Різдва, створена нашою фірмою для Вас.

Стандарти і швидкість
В межах самого стандарту зв’язку Wi-Fi поступово з’явилося кілька специфікацій, які розрізняються між собою за швидкістю передачі даних і радіусу дії бездротової мережі.

802.11b Найперший стандарт бездротової Wi-Fi мереж, яка дозволяє працювати на швидкостях до 11 Мбіт / с у радіусі до 100 метрів (на відкритому просторі до 250 метрів).
802.11a, 802.11g – Стандарти, що прийшли на зміну 802.11b, вони дозволяють здійснювати передачу даних по бездротовій мережі зі швидкістю до 54 Мбіт / с, проте радіус дії Wi-Fi мережі в них становить трохи більше 50 метрів. Крім збільшення швидкості, в даних стандартах також набагато вищий рівень безпеки мережі завдяки застосуванню протоколів шифрування WPA / WPA2.
802.11n – Новий стандарт безпровідного зв’язку, розроблений в 2009 році і потенційно здатний передавати дані по Wi-Fi зі швидкістю до 600Мбіт / с (за умови застосування чотирьох зовнішніх всеспрямованих антен). Однак в реальних умовах експлуатації швидкість бездротового з’єднання становить трохи більше 100 Мбіт / с в радіусі не більше 50 метрів від точки доступу.
802.11ac – Новітній передовий стандарт Wi-Fi мереж, що працює на частотах 5-6 ГГц. У 2014 році відбулося прийняття фінальної версії специфікації 802.11ac, обіцяна швидкість передачі даних по бездротовій мережі в ній складає від 3000 Мбіт / с до 10 Гбіт / с (за умови використання восьми всеспрямованих MIMO антен).


Більше цікавої і корисної інформації про Wi-Fi і все що пов’язано тут.

Інтернет провайдер “Пленет” працює по Івано-Франківській області, робота пов’язана з підключенням інтернету, встановленням систем відеоспостереження та ремонтом і обслуговуванням офісної та побутової техніки. Пишіть нам на пошту plenetmail@gmail.com, або телефонуйте за номерами вказаними нижче.