096 429 61 56 ple_net@ukr.net

Хіт парад типових поломок ноутбуків

Хіт парад несправностей ноутбука

Сучасні виробники комп’ютерної техніки пропонують покупцям найширший вибір своєї продукції – комп’ютери, ноутбуки, нетбуки … Вибір, дійсно, величезний. Більш того, виробники постійно вдосконалюють свою продукцію, намагаючись йти в ногу з часом, підлаштовуючись під все більші  вимоги покупців. Інша справа, що навіть найдосконаліша техніка може вийти з ладу, причому, в самий невідповідний момент. І мабуть, найчастішими поломками “радують” нас саме ноутбуки …

Як показує статистика, більшість поломок ноутбуків – результат безвідповідальності, неакуратність самих користувачів. Тому, якщо ви хочете якомога рідше звертатися до сервісного центру Пленет слід дуже акуратно і обережно поводитися з технікою.


Отже, своєрідний хіт-парад типових несправностей ноутбуків.

Почесне місце лідера віддається ноутбукам … залитим різними рідинами. Це може бути чай, кава, лимонад, звичайна вода. Власне, не так важливий тип рідини, скільки те, що в ноутбуці їй не місце. Тому не варто спокушати долю і ставити біля ноутбука чашку з чаєм, водою, кави. Чи не ви, то хто-небудь інший, рано чи пізно обов’язково перекине чашку на ноутбук. До слова, близько 30% серед тих, хто звертається до сервісних центрів, що здійснюють ремонт ноутбуків, звертаються саме з цією проблемою.

Отже, якщо ви ненароком залили ноутбук рідиною, у вас ще є шанс врятувати пристрій і обійтися мінімальними втратами, якщо ви все зробите швидко і правильно. По-перше, необхідно знеструмити пристрій – висмикнути з розетки шнур і витягти з ноутбука акумулятор. Не треба чекати штатного завершення роботи ОС, краще втратити якийсь незбережений документ, ніж ноутбук … разом з цим незбереження документом, до речі. Після того, як пристрій знеструмили, слід всю видиму рідину прибрати сухою ганчіркою, а сам ноутбук перевернути догори дном і злити рідину, яка потрапила всередину. Так, ви зможете істотно знизити ризик потрапляння рідини на материнську плату, і знадобиться лише ремонт клавіатури ноутбука. Поки вода стікає, вам потрібно одягнутися і приготуватися бігти в сервісний центр. Чим раніше ви віддасте свій ноутбук в руки фахівців, тим більше шансів, що відбудетеся мінімальними втратами (і нервів, і часу, і грошей).

ноутбук залитий водою


На другому місці нашого хіт-параду знаходяться згорілі графічні адаптери. Причина найчастіше банальна – НЕ зроблена вчасно чистка. Зрідка вина в неякісній або неправильно підібраній системі охолодження. Буває і таке, що ноутбук просто не призначений для ігор. В цьому випадку відбувається приблизно те ж, що трапляється коли застряг камаз, а намагаються витягнути жигулями.

згоріла відеокарта


На третьому місці за кількістю звернень в сервісні центри займають проблеми коли вийшли з ладу блоки живлення – одне з найбільш вразливих місць в ноутбуці. Причому, в даному випадку користувач може бути як раз і ні до чого – в абсолютній більшості випадків вина лежить на виробниках – слід звертати увагу на якість блоку живлення ще при покупці ноутбука, або банально перепади напруги в електросітці.

згорів блок живлення в ноутбуці


Не рідше, ніж з блоком живлення, у користувачів виникають проблеми і з матрицею ноутбуків. Так що цю несправність можна також помістити на почесне третє місце (блокам живлення доведеться трохи потіснитися). Здавалося б, яким чином можна пошкодити матрицю, заховану глибоко всередині пристрою – аж ні, наші користувачі вирішують цю “проблему” на раз-два. Так, власне, це не так складно – потрібно всього лише впустити ноутбук або наступити на нього ногою, або сісти. Можна покласти ручку на клавіатуру, а сам ноутбук закрити. Загалом, способів багато.

розбитий екран, матриця


Вище перераховані найбільш “популярні” несправності ноутбуків – за статистикою, близько 65% користувачів звертаються в сервісні центри, які здійснюють ремонт ноутбуків, саме з однією з цих чотирьох проблем.

Однак, є й інші, “екзотичні” несправності. До них можна віднести вигоряння контролера USB-портів (зазвичай ця проблема зустрічається в ноутбуках бюджетного класу), збої модулів пам’яті DDR (можуть виникнути, якщо не було проведено тест на сумісність модулів при модернізації ноутбука), “биті” пікселі і кластери, перегрів відеокарти з подальшим замиканням на материнській платі, відсутні або неправильно налаштовані драйвери інфрачервоного порту, перегрів ноутбука внаслідок засмічення системи охолодження (а засмітити цю систему можна чим завгодно – часто в якості “винуватців” виступає шерсть тварин, ворсинки на одязі і так далі).

Підводячи підсумок статті, хочеться дати одну пораду. Якщо ви помітили якісь збої в роботі ноутбука (мова йде не тільки про “капає з ноутбука вода” або “відірваний дріт блоку живлення”, але і про менш помітні проблеми), то варто відразу віднести ноутбук в сервісний центр. Пам’ятайте про те, що чим більше ви затягуєте, тим серйозніший може знадобитися ремонт. Тому не варто сподіватися на “авось” – руки професіоналів в нашому випадку будуть куди більш надійними …


Більше інформації про різні комп’ютерні програми  та комп’ютерну начинку(залізо) тут.

Сервісний центр “Пленет” займається ремонтом та налагодженням комп’ютерної та побутової техніки в Івано-Франківську та області.Також можливо Вас зацікавлять інші послуги які ми надаємо ( підключення інтернету, встановлення систем відеоспостереження) Звертайтеся по телефонах вказаних нижче, залишайте онлайн заявки та пишіть нам на пошту plenetmail@gmail.com