Наші офіси: м.Галич м-н.Різдва 7а;м. Івано-Франківськ вул.Кармелюка 4

(3431) 22-784 ple_net@ukr.net

Відеоаналітика і відеоаналіз, що це таке?

Відеоаналіз

Наші ціни на монтаж і обслуговування систем відеоспостереження в цьому прайс-листі.


Про відеоаналітику можна говорити довго. Наприклад,  від «відеоаналіз може все» до «марна і дорога іграшка». Але сьогодні ми поговоримо про інше: в яких випадках застосування систем відеоаналітики доцільно і які завдання на неї можна покласти. Ця стаття не є рекламною, тому що одиниці людей в Івано-Франківській області зможуть собі позволити такі системи відеоспостереження (відеоаналізу), про те тим хто цікавиться варто почитати.
Для початку розберемося – що ж це таке? Система відеоаналітики – це спеціалізоване програмне забезпечення для аналізу відеоданих і інтелектуальної оцінки ситуації. Відеоаналіз може виконувати наступні функції:

● розпізнавання об’єктів (для їх підрахунку, ідентифікації та ін.);

● пошук ідентифікованого об’єкта по базах даних (в основному це стосується біометричного розпізнавання осіб);

● виявлення підозрілих об’єктів і небезпечних ситуацій;

● стеження за рухомим об’єктом;

● прогнозування його руху (наприклад, на прихованих від камер ділянках).

Давайте розглянемо роботу відеоаналізу на прикладі системи відеоспостереження для охорони ділянки.

Поки все спокійно – за територією спостерігають камери з фіксованим об’єктивом і широким кутом огляду. Як тільки в кадрі з’явився підозрілий об’єкт – відеоаналітіка підключає поворотні камери з варіофокальним об’єктивом, які починають «вести» об’єкт, передаючи його від камери до камери. В цей же час проводиться ідентифікація об’єкта і його пошук по базі даних (при наявності відповідного модуля). Якщо за роботою системи спостерігає оператор – на екран монітора виводиться збільшене зображення з камери що стежить. Паралельно з цим виконуються заздалегідь запрограмовані дії при тривозі: відправка тривожних повідомлень, пересилання сигналу на пульт охорони, включення сирени або голосових повідомлень і ін.
Уже з цього прикладу зрозуміло, що застосування відеоаналітики істотно підвищує рівень безпеки об’єкта.

Але чи до будь-якої  системі безпеки можна підключити відеоаналіз?

Звичайно, ні.Якщо система відеоспостереження проектувалася без урахування застосування відеоаналізу, потрібно її модернізація. Наприклад, в розглянутому вище прикладі з охорони ділянки потрібні як мінімум два види камер (оглядові та з панорамні), що забезпечують цілодобовий контроль всієї території, що охороняється з урахуванням перешкод (будівлі, чагарники та ін.).

Крім того, для проведення якісного аналізу потрібні відеодані – і чим їх більше, тим краще. Отже, потрібні камери високої роздільної здатності (від 4-5 Мп і більше).

Де виправдане застосування таких камер?

Там, де до системі відеоспостереження висуваються жорсткі вимоги, і де картинка високої якості просто необхідна – як, наприклад, при використанні відеоаналітики. Але мегапіксельні IP-камери формують постійний потік відеоданих великого обсягу – а це визначає підвищені вимоги і до смуги пропускання, і до обсягу архіву, і до відеосервера, що істотно збільшує загальну вартість системи.

І тут на допомогу приходить відеоаналітіка.

– Вона вишукує з великого потоку даних саме те, що вимагає підвищеної уваги оператора, тобто зменшить або виключить вплив «людського фактора»;

– Дозволить зменшити число відеокамер, необхідних для контролю об’єкта і більш ефективно їх використовувати (за умови грамотного проектування системи відеоспостереження);

– Знизить загальне навантаження на систему завдяки управлінню розширенням камер.
Розглянемо докладніше останній пункт.


Яким чином відеоаналітіка може зменшити навантаження на систему? Легко – перемиканням відеокамери на потрібну роздільну здатність. Наприклад, вона може переключити камеру на максимальну роздільну здатністья при появі в кадрі автомобіля для розпізнавання номера, а потім – на «економний» режим при відсутності транспортних засобів.

Таким чином, застосування відеоаналітики дозволяє зменшити обсяг архіву відеоданих і знизити ряд інших вимог до системи, що дає можливість оптимізувати інфраструктуру системи безпеки і тим самим зменшує її вартість.

Сучасна відеоаналітіка має модульну структуру, що дозволяє гнучко налаштувати систему під вимоги користувача. Модулі відрізняються для виконування завдань (контроль об’єкта, біометричне розпізнавання, пошук по базі даних, збір статистичних даних, аналітичне прийняття рішень та ін.), Так і по галузях бізнесу (модулі для транспорту, торгівлі, безпеки та ін.).

Функції відеоаналізу можуть бути реалізовані по-різному. Інтелектуальні аналітичні функції часто підтримуються компонентами систем безпеки (реєстраторами, відеокамерами та ін.). Можливі й автономні рішення на основі ПК.

Отже, можна сказати, що відеоаналітіка пред’являє до системи відеоспостереження підвищені вимоги (розташування камер, їх дозвіл і інші функціональні особливості, обсяг архіву та ін.), Але при цьому вона ж і «розвантажує» цю систему завдяки ефективному управлінню камерами.

Наскільки застосування відеоаналітики підвищує безпеку об’єкта, і чи можна взагалі покластися на програмне забезпечення в такій важливій справі, як безпека?

Відеоаналіз не здатний зробити більше, ніж оператор. Адже відеокамера «бачить» те ж, що і людське око. Але!

● Людина може відволіктися від екрану монітора і пропустити важливу подію, а відеоаналітіка – не може. А ще вона виведе збільшене зображення на монітор з камери, на якій зафіксовано щось підозріле, привертаючи увагу оператора. Або прийме рішення про подальші дії самостійно.

● відеоаналітіка може провести біометричне розпізнавання об’єкта і його пошук по базі даних в реальному часі, а людина – ні.

● Статистичні дані (наприклад, підрахунок числа відвідувачів) відеоаналітіка збере набагато точніше людини.

Наскільки надійний відеоаналіз? На 90% і більше – за умови, що система відеоспостереження спроектована професіоналами і в ній використано обладнання добре зарекомендоване від хороших виробників. Мінімізується число повторних і помилкових спрацьовувань (адже об’єкт розпізнано!), Спостереження стає більш ефективним, всі підозрілі події і персони зберігаються в архіві із зазначенням часу, номера камери і інших параметрів.

Наш світ стає все більш «комп’ютерним». Система відеоаналітики – дитя комп’ютерного світу, і вона буде розвиватися і вдосконалюватися разом з ним. Відеоаналітіка є одним з пріоритетних напрямків розробок провідних інститутів і дослідних центрів світу. Відеоаналітіка все більше входить в наше життя, вона широко застосовується і в бізнесі, і в забезпеченні безпеки. За нею – майбутнє.


Більше корисної інформації про системи відеоспостереження тут.

Сервісний центр Пленет може вам провести аналіз та встановити відеоспостереження (камери відеонагляду) в Івано-Франківську чи по області за цінами які Вас приємно вразять. Також можливо Вас зацікавлять інші послуги які ми надаємо (встановлення інтернету, ремонт техніки). Звертайтеся по телефонах вказаних нижче, або пишіть нам на пошту plenetmail@gmail.com.