Наші офіси: м.Галич м-н.Різдва 7а;м. Івано-Франківськ вул.Кармелюка 4

(3431) 22-784 ple_net@ukr.net

Установка автоматичного отримання IP і DNS на Windows 8, Windows 7 і Windows XP

налаштування віндовс

Інтернет провайдер Пленет радить перед вирішенням якоїсь проблеми з роботою інтернет-з’єднання мережевого кабелю, або Wi-Fi перевіряти настройки отримання IP і DNS для певного з’єднання (бездротового, або по локальній мережі). Так як саме невірні настройки отримання IP і DNS адрес дуже часто стають причиною різних помилок і відсутності інтернету на комп’ютері.

Налаштування IP на Windows. В цій статті, ми детально напишемо (і покажемо на скріншотах), як перевірити настройки IP і DNS для потрібного з’єднання, як виставити автоматичне отримання IP і як задати статичні адреси. Так само, інтернет провайдер Пленет продемонструє як все це зробити на певній операційній системі Windows 8, Windows 7 і Windows XP. Там відмінності не сильні, але набагато простіше щось робити, якщо інструкція написана саме для вашої системи.

Чому виникає проблема з підключенням до інтернету, якщо неправильно виставлені IP і DNS?

Все дуже просто. Наприклад, на комп’ютері є два з’єднання, скажімо так, два способи підключиться до інтернету: по wi-fi – Бездротове мережеве з’єднання, і з мережевого кабелю – Підключення по локальній мережі. Якщо у вас, наприклад на комп’ютері немає Wi-Fi, то буде тільки підключення до мережі, але це не важливо.

Так ось, для кожного підключення, можна задати IP-адресу, маску підмережі, шлюз і DNS. Або, виставити автоматичне отримання цих параметрів. Це дуже важливо.

Проблема може бути в тому, що наприклад, на вашому комп’ютері заданий якийсь статичний IP адрес (не важливо, для бездротового адаптера, або підключення по локальній мережі). Наприклад, налаштування залишилися від підключення безпосередньо до інтернет провайдера, або до іншої мережі. Але якийсь статичний адреса там вказано, можливо Ви самі з чимось експериментували, і він там залишився. Ви, скажімо встановили новий Wi-Fi роутер і намагаєтеся підключити до нього ваш ПК, або ноутбук. По кабелю, або по Wi-Fi. Комп’ютер, звичайно ж намагається підключиться з тим IP (і іншими параметрами), які задані у властивостях з’єднання. А проблема вся в тому, що роутер не хоче підключати комп’ютер з такими статичними адресами, він хоче видати IP автоматично, який комп’ютер звичайно ж не приймає.

Ось і конфлікт в підключенні і роботі інтернет з’єднання. Така ж проблема може виникнути при підключенні безпосередньо до інтернет провайдера. Наприклад, провайдер видає IP і інші параметри автоматично, а ви хочете підключиться до нього з певною статичною IP адресою. Підключення не буде, або буде але з помилкою. І в першому, і в другому випадку, потрібно просто виставити автоматичне отримання IP і DNS. Так як Wi-Fi роутери, як правило, видають всі адреси автоматично.

Зворотний бік: коли потрібно задати IP і інші адреси вручну

Може бути й таке, що наприклад на Wi-Fi роутері відключена автоматична роздача IP (відключений DHCP сервер). У такому випадку, у властивостях певного з’єднання на комп’ютері потрібно задати певний, статичний IP адрес, шлюз, маску і DNS.

Або, коли провайдер надає інтернет за технологією статичний IP,в випадку з Пленет це динамічний. Необхідно, просто поставити певні адреси вручну. Ви це зможете зробити за порадами, які знайдете нижче.

Які можуть бути помилки через невірні налаштувань отримання IP і DNS адреси?

Помилки можуть бути найрізноманітніші. Найпопулярніша – «Без доступу до інтернету«. У Windows 8 і 8.1. статус з’єднання «Обмежено» (правда, там є і ряд інших причин). Так само, може виникнути проблема з нескінченним отриманням IP-адреси.

Ці проблеми можуть виникнути як при підключенні по Wi-Fi, чи з  мережевого кабелю також?

Якщо невірно задані DNS адреси, або проблеми з їх автоматичним отриманням то може бути проблема з відкриттям деяких сайтів і помилка 105 (net :: ERR_NAME_NOT_RESOLVED). В такому випадку, потрібно виставити автоматичне отримання DNS, або вказати статичні адреси.

Налаштування IP і DNS на Windows 8 (8.1)

Натисніть правою кнопкою миші на значок мережі, на панелі повідомлень. Виберіть Центр управління мережами і загальним доступом. Далі, в новому вікні натисніть на зміна параметрів адаптера. Відкриється вікно з доступними підключеннями до інтернету.

Изменяем настройки  IP и DNS адресов в Windows 8

Якщо вам потрібно змінити параметри для підключення по мережевому кабелю, то натисніть правою кнопкою миші на адаптер Ethernet. Якщо для підключення по Wi-Fi, то підключення Безпровідна мережа. Виберіть пункт Властивості.

Открываем свойства нужного сетевого адаптера

Відкриваємо властивості потрібного мережевого адаптера. Дальше, виділіть в списку пункт Протокол Інтернету версії 4 (TCP / IPv4) і натисніть на кнопку Властивості.

У новому вікні ви можете виставити автоматичне отримання адреси для даного адаптера (виділивши пункти Отримувати IP-адресу автоматично і Отримати адресу DNS-сервера автоматично), або ж задати статично адрес.

Выставляем автоматическое получение IP в Windows 8.1

Після внесення змін, не забудьте застосувати настройки, натиснувши на кнопку Ok.

Виставляємо автоматичне отримання IP в Windows 8.1. Перезагрузіть комп’ютер, і спробуйте підключиться до інтернету.

Інструкція для Windows 7

У Windows 7, все робиться точно так , як і на Windows 8. Можна було б і не писати окремо для сімки, але нехай буде.

Правою кнопкою миші на значок мережі, потім вибираємо пункт Центр управління мережами і загальним доступом. Далі натискаємо на Зміна параметрів адаптера, і знову ж правою кнопкою миші натискаємо на адаптер, властивості якого хочемо змінити.

Виділяемо пункт Протокол Інтернету версії 4 (TCP / IPv4) і тиснемо на кнопку Властивості. Вказуємо потрібні IP і DNS, або встановлюємо їх автоматичне отримання, і натискаємо Ok.

Автоматическое получение (или статические) IP и DNS в Windows 7Все готове, як бачите, нічого складного.

Налаштування автоматичного отримання (або установка статичного) IP і DNS на Windows XP

Натисніть на Пуск і відкрийте Панель управління. Потім, виберіть Мережа та Підключення до Інтернету.

Настройка получения IP на Windows XP

Дальше вибираємо пункт Мережеві під’єднання.

Сетевые подключения в Windows XP

Сумісність із мережею в Windows XP. Бачимо мережеві під’єднання, які доступні на нашому комп’ютері. Натискаємо правою кнопкою миші на потрібне підключення і вибираємо Властивості.

Выбираем нужно сетевое подключение для изменения параметров IP и DNS

Виділіть пункт Протокол Інтернету (TCP / IP) і натисніть кнопку Властивості.

Як і в двох системах, про які я писав вище, виставляємо потрібні нам параметри отримання IP і DNS. Або автоматичне отримання, або задаємо статичні адреси і натискаємо Ok.

Как сменить IP на Windows XP

Все, параметри адаптера змінені. Якщо вам щось не ясно після прочитання цієї статті, то звертайтеся в один із сервісних центрів Пленет, і вам там обов’язково допоможуть.


Більше інформації про різні комп’ютерні програми  та комп’ютерну начинку(залізо) тут.

Сервісний центр “Пленет” займається ремонтом та налагодженням комп’ютерної та побутової техніки в Івано-Франківську та області.Також можливо Вас зацікавлять інші послуги які ми надаємо ( підключення інтернету, встановлення систем відеоспостереження) Звертайтеся по телефонах вказаних нижче, залишайте онлайн заявки та пишіть нам на пошту plenetmail@gmail.com