Наші офіси: м.Галич м-н.Різдва 7а;м. Івано-Франківськ вул.Кармелюка 4

(3431) 22-784 ple_net@ukr.net

Чи шкідливий Wi-Fi, і на скільки?

немає Wi-Fi

Отже, до нашого інтернет провайдера Пленет часто звертаються з питанням наскільки шкідлива Вай-Фай мережа, і чи взагалі шкідлива?

На це запитання не так легко відповісти зльоту, давайте спочатку вникнемо в питання:

Що таке Wi-Fi?

Wireless Fidelity(Вай-Фай) – дослівно перекладається як безпровідна якість, під цею маркою зараз виступає ціла низка стандартів передачі цифрових сигналів.

Яка максимальна потужність Wi-Fi?

По законодавству України це <100 мВ, тобто якщо роутер сертифікований в Україні, і в Україну ввезений то його потужність не повинна перевищувати 100 мВатт. Для прикладу в деяких Країнах Європи дозволено використовувати потужність до 1В.

Яка частота Wi-Fi?

Є 2 стандарти частот які зараз використовуються Вай-Фаєм в Україні, це 2,4Ггц і 5Ггц, для прикладу в інших країнах є більше дозволених каналів, також в більшості країн Європи 2,4Ггц не потребує ліцензій(якщо використовувати комерційно) на використання,а є в вільному доступі.

Отже, основні поняття в нас закладено, тепер до діла.

Wi-Fi використовує ту ж частоту що мікрохвильова піч, а ми чули мікрохвильові дуже шкідливі!!!

Так,це правда, але давайте порівняємо, Вай-Фай видає максимум 100 мВ, а мікрохвильова 2 кілоВатта!!!  Це та сама різниця, коли людину вдарить струмом в 1 Вольт(батарейка має 1,5 Вольта) і 20 тисяч Вольт(високовольтні лінії мають 10 тисяч Вольт). Різниця відчується людиною?…думаю так)

Ой,відколи поставила роутер так голова почала боліти!!!

Так, щоб ви знали, хвилі Вай-Фай навідміну від мобільного впливають саме на голову, а мобільний впливає на інші органи(чомусь так вчені доказали, не знаємо чому). Тепер але!!! Мобільний телефон при розмові в середньому випромінює від 800мВ до 8В, а Вай-Фай 100мВ, мобільний телефон біля вуха, а Вай-Фай за декілька метрів.

Навіщо того роутера вже і так радіації купа в хаті!!!

Так, ми як інтернет провайдер, маємо технічну можливість просканувати радіовипромінювання яке є в кожної людини в хаті. Для прикладу в місті можуть в одній хаті стикатися більше 100 різних частот, в селах трохи спокійніше, але всеодно багато, для прикладу:

1. Майже всюди по Україні є аналогове телебачення, а це частоти від низів аж до 800мГц, з потужністю до 100 Вт на кожний передавач, що навіть потужніше в декілька раз чим мобільний оператор.

2.Радіо (діапазонів частот там з добрий десяток, перелічувати не будемо), багато станцій, багато частот, потужність від 10 до 100 кВ.

3. Військові частоти працюють в діапазоні 2200-2400гГц, теж багато де присутні.

4. Мобільні оператори 800мГц і 1800мГц, ці частоти менш шкідливі, проте вони випромінюють  по 20 Вт на 1 сектор, а таких секторів може бути з 20 на вежі, тобто разом 300-400В, приблизно получається те ж саме що ми рівняли мікрохвильову піч з Вай-Фаєм.

5. “Славнозвісне”  телебачення Т2, і воно вже є і аналогове…, по потужностях і частотах похоже на аналогове телебачення.

6. Завжди найдеться якийсь радіолюбитель, служба таксі, охоронна служба, яка використовує собі якісь частоти…

7.Лінії елетропередач і все що включено в вас вдома в розетку, це все електромагнітне випромінювання, воно шкідливе таке ж як і радіохвилі.

Висновок, що з Wi-Fi, що без нього вам уже нікуди дітися від радіохвиль, і роутер, це саме менше що в цьому випадку вам буде шкодити, тільки якщо ви його не прив’яжете до голови, і то вам він буде заважати більш естетично,чим вашому здоров’ю))).

Порада: Якщо ви вже того всього нами написаного налякалися), то тоді тримайте роутер і телефон за декілька метрів від себе(по можливості в другій кімнаті), по телефону говоріть через навушники з кабелем, не стійте біля будь якого пристрою включеного в розетку ближче чим на 1 метр, наніч виключайте все з розеток.(Ще можна обтягнути фольгою своє помешкання)))). Теоретично ці всі речі мали б вам хоч трішки помагати уникати електромагнітного та радіочастотного випромінювання, але на практиці тільки час покаже…


Більше цікавої і корисної інформації про Wi-Fi і все що пов’язано тут.

Інтернет провайдер “Пленет” працює по Івано-Франківській області, робота пов’язана з підключенням інтернету, встановленням систем відеоспостереження та ремонтом і обслуговуванням офісної та побутової техніки. Пишіть нам на пошту plenetmail@gmail.com, або телефонуйте за номерами вказаними нижче.