Наші офіси: м.Галич м-н.Різдва 7а;м. Івано-Франківськ вул.Кармелюка 4

(3431) 22-784 ple_net@ukr.net

Як працює uTorent

торент

Торрентами користуються дуже багато, всі знають, що з їх допомогою можна швидко і зручно завантажувати файли з інтернету. Важко уявити собі сучасний інтернет без торрентів. Але як працює торрент-клієнт? І що представляють собою роздачі, сіди і бенкети?

Що таке Bittorrent і торент клієнт?

BitTorrent – це пірінговий мережевий протокол для кооперативного обміну файлами через мережу Інтернет. Назва «пірінговий» походить від англійського «peer to per», що означає «рівний до рівного» і передає думку про рівноправність учасників мережевого обміну. Торрент-клієнт являє собою програму, призначену для створення, а також роздачі і прийому файлів за допомогою протоколу BitTorrent.

Принцип роботи торрент

Суть торрента полягає в роздачі файлів безпосередньо від користувача до користувача, без завантаження їх на сервер. Як правило, користувач, який створив торрент-файл, викладає його на спеціальному сайті – торрент-трекер. Інші користувачі скачують цей файл і відкривають його в програмі uTorrent, а програма здійснює завантаження файлу з комп’ютера сідера – користувача, який роздає файл. Одночасно зі скачуванням файлу відбувається і його роздача іншим користувачам, завантажившими торрент-файл і таким чином вони стають учасниками роздачі. Користувачі, які вже отримали деякі сегменти файлу і роздають його іншим, називаються «пірами» (від англійського peer – співучасник). Якщо після завершення завантаження користувач не видаляє і не переміщує файл, то він автоматично стає сідером (англ. Seeder, тобто джерело).

В інтернеті є величезний вибір різних торрент-трекерів, від вузькопрофільних (наприклад, призначених тільки для обміну книгами) до універсальних, на яких можна скачати практично все. За типом всі торрент-трекери можна умовно поділити на відкриті, закриті і приватні. На відкритих трекерах завантажувати і брати участь в роздачі може будь-хто, без реєстрації та обліку трафіку. На закритих торрент-трекерах для скачування обов’язкова реєстрація, також там ведеться контроль трафіку. Останнє означає, що якщо ви багато завантажуєте, але мало роздаєте, то вас можуть просто забанити. Ну а на приватних трекерах реєстрація зазвичай ведеться на запрошення і користується ними обмежена кількість людей.

Від чого залежить швидкість скачування?

Деякі користувачі вважають, що швидкість скачування за допомогою програми uTorrent має дорівнювати заявленій інтернет-провайдером швидкості інтернет-з’єднання ( про швидкість інтернету стаття писали раніше тут). Насправді все трохи по-іншому. Швидкість завантаження файлу через протокол P2P пропорційно залежить від кількості сідів і пірів, тобто роздаючих – чим більше користувачів роздають файл, тим вище буде швидкість завантаження. А якщо на роздачі залишається всього кілька сідерів, то швидкість скачування сильно падає. Саме з цієї причини практично на всіх торрент-трекерах можна побачити заклики від адміністрації з проханням не йти з роздачі після скачування.


Більше інформації про різні комп’ютерні програми  та комп’ютерну начинку(залізо) тут.

Сервісний центр “Пленет” займається ремонтом та налагодженням комп’ютерної та побутової техніки в Івано-Франківську та області.Також можливо Вас зацікавлять інші послуги які ми надаємо ( підключення інтернету, встановлення систем відеоспостереження) Звертайтеся по телефонах вказаних нижче, залишайте онлайн заявки та пишіть нам на пошту plenetmail@gmail.com