Наші офіси: м.Галич м-н.Різдва 7а;м. Івано-Франківськ вул.Кармелюка 4

(3431) 22-784 ple_net@ukr.net

Налаштування локальної мережі через Wi-Fi роутер від Пленет

налаштування локальної мережі через роутер від Пленет

В цій статті ми опишемо як правильно налаштувати локальну мережу через Wi-Fi роутер. А так як у мене встановлений TP-Link TL-WR841N, то буду писати інструкцію прикладі цього роутера. Хоча в налаштуванні локальної мережі між комп’ютерами, роутер налаштовуватися практично не буде, так що, навіть якщо у вас інший Wi-Fi маршрутизатор, то стаття вам стане в нагоді.

1

Як налаштувати локальну мережу через Wi-Fi роутер

Локальна мережа, штука корисна. Можна файлами обмінятися, можна в ігри пограти, тим більше, що налаштувати мережу через роутер, не дуже то й складно. Якщо у вас два або більше комп’ютерів виходять в інтернет через один роутер, то мережу між ними вже є. І не важливо як вони підключаються, обидва з мережевого кабелю, Wi-Fi, або ж один по кабелю а інший по бездротовій мережі. Давайте вже приступимо до процесу настройки. Я буду писати по порядку, що у нас є, і що потрібно налаштовувати. Поїхали.

Налаштування локальної мережі через Wi-Fi роутер

Що у нас є:

Wi-Fi роутер TP-Link TL-WR841N підключений до інтернету від інтернет провайдера Пленет. Роздає IP і DNS автоматично.
Комп’ютер №1. Операційна система Windows 7. Чи підключений до роутера з мережевого кабелю, інтернет працює.
Комп’ютер №2. Операційна система Windows 7. Підключається до роутера по безпровідною Wi-Fi мережі, інтернет працює.
мета:

Налаштувати локальну мережу між двома (у вас може бути і більше) комп’ютерами. Відкрити спільний доступ до певної папки, або локальному диску. Отримати можливість обмінюватися файлами.

Працюємо:

Перед тим як приступити до налаштування мережі на комп’ютерах, я вирішив зробити пінг з одного комп’ютера до іншого, що б зрозуміти чи є між ними з’єднання. Детальніше про пінг напишу пізніше. Якщо ви хочете таке проробити теж, то потрібно зайти з одного комп’ютера в налаштування роутера і подивитися який IP адреса роутер присвоїв іншого комп’ютера в мережі. Я недавно писав статтю про те як подивитися хто підключений до вашого роутеру, можете почитати.

Ну а я швиденько напишу як це зробити. Набираємо в браузері 192.168.1.1 (192.168.0.1) і заходимо в налаштування роутера. Переходимо на вкладку «DHCP» і «DHCP Clients List», бачимо там пристрої, які підключені до роутера. Дивимося IP адреса який присвоєно другого комп’ютера, з яким ми хочемо налаштувати локальну мережу.

Тепер робимо пінг до нього. Натисніть «Пуск» і в рядку пошуку напишіть cmd, в результатах пошуку запустіть утиліту «cmd.exe«.

Запускаем утилиту cmd

Запускаємо утиліту cmd

З’явиться вікно в якому пишемо команду ping «IP адреса іншого комп’ютера» і натискаємо «Enter». Дивимося результат, якщо ви бачите що обмін пакетами йде, то значить все добре, мережа між комп’ютерами є.

ping между компьютерами в локальной сети

ping між комп’ютерами в локальній мережі

Думаю, зроблю ще пінг з ноутбука, який підключений по Wi-Fi, і бачу що передача пакетів не йде. А якщо пінг не проходить, то і мережу працювати не буде. І тут почалося, довго я міняв різні настройки, поки до мене не дійшло, що на ноутбук і комп’ютері встановлений ESET Smart Security, ага! Він же повністю перевіряє мережу.

Якщо в процесі установки, чи роботи виникають проблеми з мережевим з’єднанням, то насамперед потрібно перевірити і відключити антивіруси і фаєрволи. Так само раджу відключити Брандмауер Windows.
Відкриваю антивірус, переходжу на вкладку «Налаштування», «Мережа», вибираємо «Змінити режим мережевої безпеки комп’ютера» і відзначаємо «Дозволити загальний доступ». Натискаємо «Ок», повторюю пінг, все працює. Половина справи зроблена, продовжуємо.

Налаштовуємо локальну мережу

Тепер потрібно на кожному комп’ютері перевірить до якої робочої групи вони підключені і задати їм ім’я. Якщо ім’я вже встановлено, то краще змінити його, прописавши слово англійськими літерами.

Натискаємо правою кнопкою на «Мій комп’ютер» і вибираємо «Властивості». Далі «Додаткові настройки» і переходимо на вкладку «Ім’я комп’ютера». Натисніть кнопку «Змінити». Вводимо нове ім’я, якщо необхідно і групу.

Важливо! Що б все комп’ютери, які ви хочете підключити до мережі працювали в одній групі.
У мене була прописана група «WORKGROUP», я її і залишив.

Після внесення налаштувань натискаємо «Ок» і перезавантажуємо комп’ютер

Задаем имя и рабочую группу

Задаємо ім’я і робочу групу

Нагадую, що всі дії робимо на обох комп’ютерах.

Продовжуємо настройку, заходимо в «Пуск», «Панель управління», «Центр управління мережами і загальним доступом».
Дивимося до якої мережі належить ваша мережа, потрібно що б було «Домашня мережа», якщо у вас наприклад «Публічна мережа», то натисніть на неї і виберіть «Домашня мережа».

Тепер справа натискаємо «Готово до підключення».

Создаем локальную домашнюю сеть через Wi-Fi роутер

Створюємо локальну домашню мережу через Wi-Fi роутер

Натискаємо «Створити домашню групу».

Создать домашнюю группу

Створити домашню групу

Вибираємо елементи, до яких ви хочете відкрити загальний доступ і натискаємо «Далі».

общий доступ

загальний доступ

З’явиться вікно з паролем, просто натискаємо «Готово». У вікні яке з’явиться, натисніть «Зміна додаткових параметрів загального доступу».

Изменение дополнительных параметров общего доступа

Зміна інших параметрів загального доступу

Нам ще потрібно відключити запит пароля, при доступі до комп’ютера в нашій локальній мережі. Прокручуємо сторінку, і знаходимо пункт «Загальний доступ з захистом», вибираємо “Відключити загальний доступ з  захистом». Потім відкриваємо вкладку «Загальний» шукаємо цей же пункт, і відключаємо захист. Не забудьте натиснути кнопку «Зберегти зміни».

Отключаем общий доступ с парольной защитой

Відключаємо загальний доступ з парольного захистом

Все, на цьому налаштування мережі закінчені. Перезавантажте обидва комп’ютера, або скільки їх там у вас. Чомусь мені потім здалося, що Домашню групу можна було не налаштовувати, все б і так працювало, ну да ладно.

Давайте подивимося, чи бачать наші комп’ютери один одного. Заходимо в «Мій комп’ютер» і зліва натискаємо «Мережа». У мене все працює, відображається і мій комп’ютер і ноутбук який підключений до роутера по Wi-Fi. На ноутбуці також мережа працює.

Локальная сеть через Wi-Fi роутер

Локальна мережа через Wi-Fi роутер

Якщо зайти на комп’ютер в мережі, то ми отримаємо доступ тільки до Спільної папки. Для того, що б відкрити загальний доступ наприклад до всьому диску «D», то потрібно зробити ще деякі налаштування.

Якщо у Вас на комп’ютера різні операційні системи, скажімо Windows XP і Windows 7 і при налаштуванні мережі виникли проблеми, то почитайте цю статтю.
Відкриваємо загальний доступ до папок в локальній мережі

Зайдіть в папку, або на локальний диск, до якого ви хочете відкрити загальний доступ і натисніть вгорі кнопку «Загальний доступ», «Розширена настройка загального доступу …».

настройка общего доступа

Налаштування загального доступу відкриється вікно вікно, в якому натисніть «Розширені настройки». Встановіть галочку біля «Відкрити спільний доступ до цієї папки» і натисніть «Ок». Якщо хочете, то можете ще задати ім’я загального ресурсу.

Открываем общий доступ к папке

Відкриваємо загальний доступ до папки

Тепер всі пристрої які підключені до мережі, зможуть отримати загальний доступ до цієї папки.

Що у нас вийшло. Ми налаштували локальну мережу через Wi-Fi роутер TP-Link TL-WR841N. Один комп’ютер підключений до мережі з мережевого кабелю, другий по Wi-Fi. В принципі, у вас може бути більше комп’ютерів, і підключені вони можуть бути по-різному.

Не забудьте встановити хороший пароль на вашу Wi-Fi мережу.


Більше цікавої і корисної інформації про Wi-Fi і все що пов’язано тут.

Інтернет провайдер “Пленет” працює по Івано-Франківську та області, робота пов’язана з підключенням інтернету, встановленням систем відеоспостереження та ремонтом і обслуговуванням офісної та побутової техніки. Пишіть нам на пошту plenetmail@gmail.com, або телефонуйте за номерами вказаними нижче.