Наші офіси: м.Галич м-н.Різдва 7а;м. Івано-Франківськ вул.Кармелюка 4

(3431) 22-784 ple_net@ukr.net

Огляд роутераTP-LINK Archer C20 (AC 750) від Пленет

1

TP-LINK Archer C20 (AC 750): високошвидкісний бюджетний роутер з підтримкою WI-FI 802.11AC

Сьогодні у продажу з’являється все більше смартфонів, планшетів, ноутбуків і інших гаджетів, які підтримують стандарт безпровідного зв’язку п’ятого покоління – Wi-Fi 802.11AC. Він передає дані зі швидкістю до 6,7 GBit / s, що більш ніж в 10 разів швидше його попередника – стандарту Wi-Fi 802.11n. Однак щоб насолодитися усіма принадами надшвидкісний зв’язку, цього недостатньо: потрібен ще й роутер з підтримкою нового стандарту.

Обзор роутера TP-Link Archer C20.

Огляд роутера TP-Link Archer C20.

TP-LINK Archer c20, вид спереди.

Пропоную вашій увазі огляд домашнього дводіапазонного маршрутизатора TP-LINK Archer C20, здатного передавати дані на швидкості 733 Mbit / s. На відміну від багатьох моделей нового покоління, його ціна абсолютно не «кусається»: середня вартість апарату в російських магазинах становить 2850 рублів.

Призначення, апаратні характеристики і комплектація

C20 – молодша і сама бюджетна модель в сімействі TP-LINK Archer. На відміну від більш дорогих «старших братів» вона не має гігабітних Ethernet-портів і функції множинної передачі HD-відео, але в усьому іншому нічим їм не поступається. Апарат призначений для тих, хто використовує Інтернет-канал шириною до 100 Mbit і володіє кількома бездротовими пристроями, між якими хоче встановити високошвидкісну зв’язок.

Отже, ось, що ховається під рельєфною глянсовою кришкою роутера:

Передавач потужністю 20 dBm.
Двохдіапазонний модуль Wi-Fi стандарту IEEE 802.11ac / n / a 5 GHz і IEEE11n / g / b 2,4 GHz з можливістю одночасної роботи.
Ethernet-комутатор зі швидкістю портів 100 MBit / s.
Заявлена виробником швидкість Wi-Fi (733 Mbit / s) теоретично досяжна при роботі відразу в двох частотних діапазонах: 433 Mbit / s в 5-герцового і 300 Mbit / s в 2,4-герцового.

Зовні знаходяться:

1 порт WAN (Internet).
4 порту LAN.
Кнопка WPS / Reset для швидкого налаштування бездротової мережі і скидання параметрів.
Кнопка включення-виключення модуля Wi-Fi.
1 порт USB.
Кнопка включення електроживлення.
Роз’єм для під’єднання блоку живлення.
Панель індикаторів.
2 незнімні антени з коефіцієнтом посилення 5 dBi.

TP-LINK Archer C20, вид сзади.
TP-LINK Archer C20, вид ззаду.

Заявленої потужності апарату досить для забезпечення стійкої зв’язком 2-4 кімнатної квартири, невеликого офісу або будинку площею 80-100 м2.

З нижнього боку маршрутизатора, як і належить, наклеєний лейбл, де вказані дані для входу в адмін-панель, назва і версія моделі, серійний номер, mac-адресу, пароль Wi-Fi і SSID (ім’я бездротового підключення). Отвори для кріплення на стіну відсутні.

Наклейка на днище.

У комплектацію маршрутизатора входить адаптер харчування від побутової електромережі, коротенький патч-корд і міні-диск з програмним забезпеченням.

Функції та технології

Якщо не брати до уваги підтримку Wi-Fi 802.11AC, залізна «начинка» нічим не виділяє TP-LINK Archer C20 серед моделей подібного рівня цін. Однак функціональні можливості – це те, що є його «родзинкою», адже подібного набору виробники удостоюють, як правило, тільки більш дорогі пристрої.

Перед вами список реалізованих в цьому роутере функцій і технологій:

Протоколи Інтернету – IP версії 4 і 6.
Статична маршрутизація.
Файервол (мережевий екран).
SPI-брандмауер (технологія перевірки коректності транзитного трафіку для захисту від мережевих атак).
DMZ (демілітаризована зона – посилене засіб захисту від несанкціонованого вторгнення).
NAT (перетворювач IP транзитних пакетів).
WiFi Multimedia і QoS (технології пріоритетності трафіку в залежності від його типу).
DHCP-сервер (динамічна конфігурація хоста, якій видано тимчасовий IP-адресу).
DDNS (динамічний DNS – використовується для присвоєння постійного доменного імені пристроїв з динамічними IP-адресами).
VPN (підтримка віртуальних приватних мереж).
Підтримка VPN-протоколів: PPTP, L2TP, PPPoE.
Захист даних за допомогою IPSec.
Апаратний WPS (технологія швидкого сполучення бездротових пристроїв шляхом натискання однієї кнопки).
Шифрування трафіку Wi-Fi методами WPA-PSK, WPA2-PSK, WPA, WPA2 і WEP, 64 і 128 bit.
Можливість підключатися до Інтернету за допомогою 3G і 4G LTE-модемів деяких моделей.
Гостьова мережу на 32 клієнта.
WDS (об’єднання декількох точок доступу по бездротовому зв’язку).
Режим моста.
Сервера: FTP, файловий, AV, UPnP.
Підключення USB-принтера.
Батьківський контроль.
Налагодження та управління

Первинна підготовка апарату до роботи і подальше управління мережами можуть виконуватися трьома різними способами:

Традиційно: через адмін-панель ( «веб-морду»). Дані для доступу вказані на лейблі, прикріпленому до днища апарату.
За допомогою «Майстра швидкої настройки» – програми, яка знаходиться на доданому диску.
Через мобільний додаток «TP-Link Tether».
В адмін-панелі всі параметри розділені на групи. З правого боку екрану знаходиться довідка, де розписано призначення кожного елемента.

Админ-панель.

Новачки можуть скористатися функцією швидкого налаштування Інтернету та бездротового зв’язку. Складнощів при цьому зазвичай не виникне, так як кожна дія супроводжується підказкою.

Меню быстрой настройки.

Для досвідчених користувачів призначені всі інші розділи і параметри, яких тут безліч. Вони також доповнені довідковою інформацією. Втім, подивитися все, що є в адмін-панелі і спробувати конфігурувати власну мережу ви можете до покупки апарату: на сайті tp-link викладений безкоштовний симулятор TP-LINK Archer C20.

Додаток «Майстер швидкого налаштування», яке знаходиться на диску, повторює дії з однойменного меню веб-інтерфейсу. Для його запуску досить прав адміністратора на ПК, в браузер заходити не потрібно.

Мастер быстрой настройки.

Інша програма з прикладеного до роутера диска призначена для настройки USB-принтера. Вона теж підказує користувачеві кожен крок, починаючи з того, як фізично підключити пристрої один до одного, і закінчуючи встановленням принт-сервера.

Мастер настройки принтера.

Мобільна утиліта «Tether» не входить в комплект поставки TP-LINK Archer C20, але її можна безкоштовно закачати з App Store або Google Play. «Tether» використовують для налаштування роутера і управління доступом до домашньої мережі зі смартфона або планшетного комп’ютера через Інтернет. Програма інтуїтивно зрозуміла і проста для самостійного освоєння. Коротке пояснення, якщо потрібно, ви знайдете на сайті TP-LINK або в самому додатку.

TP-link Tether.

TP-link Tether.

Результати тестування швидкості і стійкості зв’язку

Технічна швидкість бездротового доступу, зазначена в описі маршрутизатора, в реальності, зрозуміло, недосяжна, оскільки не враховує вплив середовища. Однак обмін даними в середньостатистичної домашньої мережі, що складається з ПК, принтера, 3-х смартфонів, 2-х ноутбуків, NAS-сервера і TV, йде зі швидкістю не нижче, ніж дозволяє найповільніший пристрій. Це говорить про те, що роутер не є «каменем спотикання» мережі, а швидкість обміну даними обмежується підключеними до нього пристроями.

Рівень сигналу точки доступу при проходженні крізь 4-5 бетонних стін 3-x кімнатної квартири не падає нижче 45 dBm на частоті 2,4 GHz і 55 dBm на частоті 5 GHz. Обривів зв’язку протягом дня не спостерігалося.

Як показало тестування, роутер без праці витримує призначену для нього навантаження, не перегрівається, не відключається, не зависає.

***

Якщо вам потрібен недорогий, безпроблемний маршрутизатор класу 802.11AC, нехай і без гігабітної швидкості Ethernet-портів, ви навряд чи знайдете кращий варіант, ніж TP-LINK Archer C20. Так, це не найпотужніша модель серед бюджетних роутерів, але цілком збалансована і, мабуть, сама функціональна. Тому однозначно рекомендована до покупки.


Більше цікавої і корисної інформації про Wi-Fi і все що пов’язано тут.

Інтернет провайдер “Пленет” працює по Івано-Франківській області, робота пов’язана з підключенням інтернету, встановленням систем відеоспостереження та ремонтом і обслуговуванням офісної та побутової техніки. Пишіть нам на пошту plenetmail@gmail.com, або телефонуйте за номерами вказаними нижче.