Наші офіси: м.Галич м-н.Різдва 7а;м. Івано-Франківськ вул.Кармелюка 4

(3431) 22-784 ple_net@ukr.net

Система розпізнавання облич

відеонагляд розпізнавання облич

Наші ціни на монтаж і обслуговування систем відеоспостереження в цьому прайс-листі.


На сьогоднішній день найвищим досягненням відеоаналітики є можливість біометричного розпізнавання осіб з їх подальшою ідентифікацією або верифікацією по базі еталонних зображень. Процес відеозахоплення особи, подальшого аналізу картинки і порівняння з базою проходить автоматично, а рішення про подальші дії може прийматися як оператором, так і самою системою.
Робота модуля розпізнавання починається з моменту спрацьовування детектора осіб, який визначає появу особи в кадрі відеокамери, після чого відбувається захоплення відео зображення. Далі проводиться порівняння отриманого камерою зображення з одним, кількома або всіма зображеннями з бази даних.

В налаштуваннях можна задати відсоток відповідності, який визначає межі так званих зон схожості. Як правило, виділяють три зони подібності: низьку (виділяється зеленим кольором), середню (жовтим) і високу (червоним). При високому ступені подібності модуль фіксує номер камери, час спрацьовування, відсоток подібності і саме зображення. При цьому дані виводяться на екран оператора, виділяючись відповідним кольором.

При верифікації (порівнянні захопленої особи з еталонним зображенням) перевірка відповідності проводиться тільки з одним зображенням. Така схема використовується для контролю доступу на об’єкт, при цьому проводиться порівняння захопленого зображення з даними за ідентифікацією пропуску з бази даних. У разі високого відповідності прохід дозволений (системою або оператором), в інших випадках в доступі буде відмовлено, причому при високій секретності об’єкта можливе включення сигналу тривоги.

При ідентифікації захоплене зображення порівнюється з декількома або всіма зображеннями з банку даних, щоб визначити – чи є зображення цієї людини в базі або базах даних. Найчастіше це бази еталонних зображень ВІП-персон і небажаних елементів. Подібна схема використовується в казино, ресторанах, готелях, ВІП-залах і інших подібних об’єктах. В цьому випадку відеокамери зазвичай ставлять на вході в заклад. При високому відсотку відповідності зображення виводиться на екран монітора, виділяючись відповідним кольором, при цьому система або оператор проводить потрібну дію (наприклад, виклик охорони або менеджера для ВІП-персони).

Ідентифікація по біометричному розпізнаванні осіб, які перебувають в розшуку, на вокзалах, аеропортах, в метро і інших місцях великого скупчення людей теоретично можлива, але в даний час її складно реалізувати. Пов’язано це з тією обставиною, що модуль розпізнавання забезпечує високу точність спрацювання тільки за умови певним чином (тобто під потрібним кутом) розташованих камер, здатних забезпечити відеозахоплення і якісне зображення. А реалізувати це досить складно. І на разі це не рівень Івано-Франківська, тим паче Галича).

Крім власне ідентифікації і верифікації модуль розпізнавання може виконувати й інші функції:

– Відображення даних на екрані монітора (в тому числі і про ідентифікованої персони);

– Друк фотографій;

– Виведення на екран монітора всіх осіб, які потрапили в поле камери за певний проміжок часу;

– Перевірка на відповідність біометричних стандартам;

– Додавання і видалення записів, тобто редагування бази даних;

– Формування і відображення статистики розпізнавання.

Модуль розпізнавання осіб – це фактично комп’ютерний зір плюс штучний інтелект. Сучасні технології дозволяють вдосконалювати обидва компонента, що розширює опціональні можливості модулів біометричного розпізнавання осіб. Отже, які нові можливості з’явилися у модулів розпізнавання за останній час?

● Пошук і розпізнавання декількох осіб.

● Робота в режимі реального часу.

● Багатокадровий аналіз відеопотоку.

● Незалежність результатів від поворотів особи, зачіски, вусів, бороди, окулярів і вікових змін (крім дітей).


Сучасні потужні багатопроцесорні і багатоядерні комп’ютери забезпечують практично лінію масштабної продуктивності, що дозволяє звести до мінімуму залежність швидкості роботи від розмірів бази даних. Так що … скоро кожного з нас зможуть ідентифікувати в будь-якому скупченні людей. Плюс – це підвищить безпеку життя. Мінус – зробить її менш приватною. Але на нашу думку ці системи відеоспостереження не скоро доберуться до Івано -Франківська і області.


Більше корисної інформації про системи відеоспостереження тут.

Сервісний центр Пленет може вам провести аналіз та встановити відеоспостереження (камери відеонагляду) в Івано-Франківську чи по області за цінами які Вас приємно вразять. Також можливо Вас зацікавлять інші послуги які ми надаємо (встановлення інтернету, ремонт техніки). Звертайтеся по телефонах вказаних нижче, або пишіть нам на пошту plenetmail@gmail.com.