Наші офіси: м.Галич м-н.Різдва 7а;м. Івано-Франківськ вул.Кармелюка 4

(3431) 22-784 ple_net@ukr.net

Відеоспостереження в роздрібній торгівлі

Відеонагляд в торгівлі

Наші ціни на монтаж і обслуговування систем відеоспостереження в цьому прайс-листі.


Відеоспостереження

Безсумнівно, відеоспостереження грає найбільшу роль серед всіх технологій безпеки, тому що зір – найважливіший з наших органів почуттів. Один-єдиний чоловік, що виконує функцію оператора системи відеоспостереження, може потенційно тримати під відеоконтролем цілий великий магазин, маючи перед собою зображення з десятків камер, розставлених всюди у великій будівлі. І хоча при цьому оператор зможе одночасно зосередитися лише на зображенні від двох-трьох камер, та й то на нетривалий час, за своєю здатністю спостерігати він перевершує відразу кілька охоронців, що циркулюють серед покупців. Крім того, будь-кому, хто перебуває в полі зору будь-якої з цих камер, буде абсолютно невідомо, чи не стежить оператор в даний момент саме за ним.

У підсумку відеоспостереження дозволяє взяти під контроль і підсобні приміщення, і склад, і місце розвантаження транспорту, і прилеглу до магазину територію, і, головне, торговий зал. Число камер, їх тип і розташування, взаємна орієнтація зон, що переглядаються кожною камерою залежать від багатьох факторів. Це і специфіка торгового підприємства, і переваги замовника, і погляди проектувальника щодо способів вирішення тих чи інших завдань. Але є декілька основних правил для систем відеоспостереження в роздрібній торгівлі.

Одне з них – розташування камер на висоті, що помітно перевищує людський зріст. Воно дає ракурс, який отримав в українській мові характеристику “як на долоні”. Інший важливий момент – одна камера, яка знімає крупним планом то місце, де опиняються всі покупці – як правило, це вхід. З неї все обов’язково повинно писатися в архів. Так  постійно поповнюється портретна галерея всіх, хто побував в магазині, з точним зазначенням часу приходу. Якщо прийшов пізніше і чимось “відзначився” в залі або на касах, служба безпеки магазину знайде чітке зображення його обличчя в записі, відмотавши її назад.

Навіть підвісивши над залом “супергіпермегапіксельну” камеру, ми залишимо злодієві, що орудує серед прилавків, можливість прикриватися від неї тілами інших покупців. Та й ряди самих прилавків з незліченними поличками аж ніяк не створюють простору, придатного для “прострілювання” камерою. Іншими словами, “сліпих зон” моглоне бути тільки в магазинах з порожніми полицями за часів жорсткого радянського дефіциту. А тому бажано, щоб розташування камер в магазині було не дуже помітним і не дуже непомітним – тоді у потенційного злодія буде підтримуватися відчуття, що він бачить не всі камери, але, в той же час, він помітить, що відеоспостереження в магазині є.

Контроль касових операцій

Значною мірою захистивши торговий зал та інші приміщення магазину відеоспостереженням, ми не забезпечили 100% безпеки, тому що воно, саме по собі не допоможе магазину боротися з недобросовісними касирами. Дії касира, який працює чесно, і касира, який в даний момент обкрадає свого роботодавця, зовні виглядають однаково. Список махінацій, які можливі на касі, великий і різноманітний, але всі вони повністю вплетені в рутинну послідовність роботи касира, оскільки засновані на некоректному використанні дозволених йому операцій.

Приклади махінацій, скоєних за рахунок магазину, – непробиття чека або його анулювання відразу після відходу покупця, крадіжка здачі, прийняття грошей за дорогий товар із заміною його в чеку на більш дешевий. В інших випадках касир обкрадає покупця – наприклад, це може бути елементарне обрахування. Багато нечесних прийомів застосовуються з використанням спільника, який виступає в ролі звичайного покупця. Такі непробиття товару і неправомірне використання знижки. Фіктивне повернення товару – приклад трюку, який касир може здійснювати як зі спільником, так і поодинці. У першому випадку “повернутий” товар забирає псевдопокупець, у другому – сам касир.

Для боротьби з подібними прийомами служать системи контролю касових операцій. Їх робота заснована на інтеграції відеоспостереження з касовими операціями. У число останніх входять транзакції, які відображаються в чеку, а також інші події, наприклад відкриття каси.


Більше корисної інформації про системи відеоспостереження тут.

Сервісний центр Пленет може вам провести аналіз та встановити відеоспостереження (камери відеонагляду) в Івано-Франківську чи по області за цінами які Вас приємно вразять. Також можливо Вас зацікавлять інші послуги які ми надаємо (встановлення інтернету, ремонт техніки). Звертайтеся по телефонах вказаних нижче, або пишіть нам на пошту plenetmail@gmail.com.