Наші офіси: м.Галич м-н.Різдва 7а;м. Івано-Франківськ вул.Кармелюка 4

(3431) 22-784 ple_net@ukr.net

Оновлення Windows 7 и 8 до Windows 10. Це реально???

Віндовс Пленет

Так!! Зараз інтернет провайдер Пленет вам покаже як ваш Windows оновити до останньої версії – «десятки». Власники ліцензійних копій Віндовс 7 і 8.1 (крім корпоративної) поки можуть зробити це безкоштовно: за інформацією з сайту Microsoft, атракціон нечуваної щедрості триватиме до 29.06.16. Пізніше цієї дати «десятка» буде доступна тільки за плату.

Оновлення Windows 7 і 8 до Windows 10.

Сервісний центр Пленет підготував докладну розповідь про те, як проходить оновлення Windows 7 і 8 до Windows 10 і що потрібно зробити перед цим, щоб уникнути різних збоїв.(Картинки на російській мові,обновлювана версія російська)

Перш ніж почати

Де взяти утиліту установки?

Власникам «сімок» і «вісімок», які ставлять всі поточні апдейти системи, пропозиція оновитися до «десятки» приходить автоматично. Утиліта GWX – «Get Windows 10» (Отримати Віндовс 10) входить до складу пакету KB3035583 і після установки постійно нагадує про себе значком на панелі:

Иконка GWX в трее.

Що робить GWX:

*** Перевіряє відповідність комп’ютера системним вимогам нової ОС.
*** Інформує про доступність оновлення для вас.
*** За рішенням користувача завантажує і встановлює Віндовс 10.
*** Якщо у вас є такий значок, окремо нічого скачувати не потрібно.

Окно GWX.

Ті, у кого немає GWX, можуть безкоштовно завантажити його з сайту Microsoft.

Скачать GWX.

Для створення зовнішнього носія (DVD, USB) з дистрибутивом «десятки» з цієї ж сторінки можна завантажити утиліту MediaCreationTool (кнопка «Скачать средство сейчас»). Інструкція щодо її використання знаходиться вище – під спойлером «Прежде чем начать».

Загрузка MediaCreationTool.

Перевіряємо системні вимоги і готуємося до установки

Незважаючи на те, що відповідність ПК мінімальним вимогам Windows 10 перевіряє програма-утиліта, краще підстрахуватися. Бо збій в процесі оновлення зробить “мертвими” обидві ОС – і стару, і нову.

Для установки «десятки» ваш комп’ютер повинен мати:

*** Процесор з частотою від 1 GHz.
*** 16-20 Gb вільного простору на диску С (системний каталог займе не менше восьми Gb).
*** 1 Gb (для Win 10 x86) або 2 Gb (для Win 10 x64) оперативної пам’яті.
*** Апаратну підтримку DirectX від 9 версії.
*** Екран з роздільною здатністю не менше, аніж 800 × 600.

Вимоги для використання окремих функцій перераховані на цій сторінці сайту Microsoft.

Все підходить? Йдемо далі:

*** В обов’язковому порядку активуємо систему. Без активації утиліта встановлення Віндовс 10 запрошуватиме ключ продукту. Якщо у вас його немає, доведеться спішно шукати, інакше інсталяція нової ОС на цьому і закінчиться.
*** Встановлюємо останні апдейти нинішньої версії Win. Якщо у вас «сімка», обов’язково поставте сервіс-пак 1. «Вісімку» поновіть до версії 8.1.
*** Оновлюємо всі драйвера. Деякі старі на Віндовс 10 можуть не запрацювати.
*** Деінсталюємо програми, які GWX назвав несумісними. Свіжіші версії можна встановити після.
*** Відключаємо всі зовнішні накопичувачі (флешки, DVD, жорсткі диски, що підключаються до USB) і додаткові монітори – це прискорить хід установки і запобіжить різним помилки.
*** Підключаємо ноутбук до електромережі, а стаціонарний ПК – до джерела безперебійного живлення (якщо є). Раптове припинення подачі електроенергії може бути фатальним не лише для обох систем – старої і нової, але і для жорсткого диска (в ході інсталяції ОС він дуже інтенсивно навантажений).
*** Бажано підключити комп’ютер до Інтернету, щоб Win 10 відразу ж отримав апдейти.
*** Ще дуже бажано створити резервну копію встановленої Віндовс і записати її на зовнішній носій. Бо мало, що може трапитися.
Для окремих ноутбуків і планшетів є особливі умови переходу на Win 10. Наприклад, включення / відключення деяких функцій в BIOS. Про це повинно бути написано на сайті виробника – зайдіть і поцікавтеся.

Хід поновлення

Попередження: процес оновлення триває довше, ніж чиста установка Віндовс. Microsoft вважає нормальним, навіть коли він затягується на 24 години! Але це, звичайно, виключення. В середньому він займає години 1,5-2. Чим вище швидкість Інтернет-з’єднання і загальна продуктивність комп’ютера, тим швидше рухається справа.

Після переходу на Win 10 всі ваші файли, програми та налаштування залишаться на місці.

Отже, щоб почати оновлення Windows 7 до Windows 10 (а також Windows 8), запустимо GWX і натиснемо «Обновить сейчас». Почекаємо 15-20 хвилин, поки система завантажить файл дистрибутива.

Загрузка Windows 10.

Після закінчення закачування приймемо ліцензійну угоду.

Лицензионное соглашение.

І виберемо час установки. Натискання на кнопку «Начать обновление» означає згоду на негайний початок цього процесу. Комп’ютер перезавантажиться, і ви вже не зможете змінити своє рішення.

Натискання «Обновить позже» дозволить запланувати його на інший день у зручний час.

Запуск обновления.

Основна частина процесу буде проходити без вашої участі. У цей час ПК кілька разів увімкнеться знову.
Ход установки.

Іноді вам буде здаватися, що операція зависла. У нормі вона може простоювати без руху десятки хвилин. Не намагайтеся втручатися в роботу утиліти установки – не вимикайте і не перезавантажуйте ПК, просто почекайте.

За повідомленнями на екрані можна відстежувати етапи інсталяції. Їх три – копіювання файлів, установка компонентів і драйверів і налаштування параметрів. Кожен етап займає приблизно третину від загального часу.

Этапы обновления.

Після закінчення налаштування параметрів система привітає вас з поверненням і попросить ввести пароль. Це означає, що все пройшло успішно.

Окончание обновления.

Далі піде пропозиція оптимізувати швидкість роботи Win. Щоб швидше перейти до робочого столу, натисніть «Использовать стандартные параметры». Ви зможете змінити будь-які системні настройки в інший час.

Настройка системы.

Слідом – анонс нових додатків і пропозиція використовувати їх для відкриття файлів і веб-сайтів.

новые приложения

І, нарешті, довгоочікуваний робочий стіл з оновленим меню «Пуск» і всім іншим, що було присутнє на ньому раніше.

Рабочий стол Windows 10.

Але, швидше за все, замість старої теми оформлення у вас встановилися такі ж непоказні шпалери, як на скріншоті вище. Щоб змінити їх на колишні, зайдемо в «Пуск» і запустимо додаток «Параметри».

Меню Пуск.

Виберемо розділ «Персонализация».

Приложение "Параметры".

Перейдемо в «Темы» і повернемо старе оформлення.

Установка темы.

Теми і інші опції персоналізації робочого столу при переході на Win 10, як правило, збиваються, але повністю не видаляються.

На цьому оновлення Windows 8 до Windows 10 (а також Windows 7) закінчено. Поклацуйте по ярликах програм, щоб переконатися, що все запускається і працює. Через контекстне меню кнопки «Пуск» зайдіть в «Диспетчер устройствв» і перевірте, чи все обладнання правильно розпізнається системою.

Контекстное меню Пуск.

Драйвера і додатки, які відмовляються працювати в «десятці», поновіть.

Що робити, якщо оновлення зависає?

Як наш сервісний центр Пленет писав раніше , процес може займати досить багато часу. І зависання, точніше, періодичні уповільнення – нормальне явище. Найчастіше вони відбуваються на показнику 30-40% і 95-99%. На екрані при цьому може відображатися повідомлення «Це займе трохи більше часу, ніж завжди, але скоро воно буде готове». Якщо ви «маєте щастя» побачити цей напис, не лякайтеся. Інсталяція не припинилася, просто в даний момент докачуються файли з мережі або створюється резервна копія даних користувача.

Побічно визначити, триває в даний момент інсталяція або комп’ютер дійсно висить, допоможе індикатор жорсткого диска на корпусі машини. Якщо він блимає, значить, все в порядку. Якщо погас або безперервно горить протягом години або довше, ймовірно, щось пішло не так.

Коли ж починати турбуватися?

Microsoft рекомендує починати рвати на собі волосся звертатися в службу підтримки, якщо процес стоїть на місці довше 24 годин))).

В окремих випадках інсталяція «десятки» зависає відразу після першого перезавантаження ПК. На екрані – тільки логотип і ніяких рухів. Індикатор диска теж показує недобре: світиться постійно або не світиться взагалі.

Така «клінічна картина» виникає з наступних причин:

*** Несумісність Віндовс 10 і процесора ПК. Це хоч і нечасто, але буває. Вирішується відкатом на попередню ОС і відмовою від подальших спроб перейти на «десятку».
*** Після скачування дистрибутива на жорсткому диску не залишилося місця для розгортання нової системи. В цьому випадку можна буде зробити нове встановлення Win 10 з зовнішнього носія або звільнити на диску більше місця.
*** Нову «Вінду» не підтримує BIOS комп’ютера (зустрічається на машинах, випущених до 2010 року). Рішення – оновити BIOS до останньої версії.
*** Несправний системний накопичувач або оперативна пам’ять. Деякі неполадки обладнання проявляють себе тільки при інтенсивному навантаженні, який і є інсталяція операційної системи. Збої оперативної пам’яті «лікуються» заміною дефектних модулів, а жорсткого диска – виправленням «битих» секторів за допомогою спеціальних програм.
*** Блок живлення комп’ютера не видає достатньої напруги для нормальної роботи пристроїв. Вирішується заміною або ремонтом винуватця «торжества» в сервісному центрі Пленет.
*** Перегрів центрального процесора. Рішення – очищення системи охолодження від пилу.
Інші причини зустрічаються рідше, проте кожен випадок неможливості встановити Win 10 вимагає індивідуального розгляду.

***

В цій статті від інтернет провайдера Пленет ви бачите всі за і проти оновлення Windows 10. Вам вирішувати чи попробувати оновити свою версію Win, чи простіше встановити з нуля і поставити наново всі програми.


Більше інформації про різні комп’ютерні програми  та комп’ютерну начинку(залізо) тут.

Сервісний центр “Пленет” займається ремонтом та налагодженням комп’ютерної та побутової техніки в Івано-Франківську та області.Також можливо Вас зацікавлять інші послуги які ми надаємо ( підключення інтернету, встановлення систем відеоспостереження) Звертайтеся по телефонах вказаних нижче, залишайте онлайн заявки та пишіть нам на пошту plenetmail@gmail.com