Наші офіси: м.Галич м-н.Різдва 7а;м. Івано-Франківськ вул.Кармелюка 4

(3431) 22-784 ple_net@ukr.net

Як включити Bluetooth на ноутбуці в різних Windows

bluetooth plenet

Лептопи, обладнані блютузом , надходять у продаж, як правило, з відключеним адаптером. Про всяк випадок, щоб не піддавати ризику збережену на пристрої інформацію. Виробники впевнені, що користувач і сам зможе його включити, коли йому буде потрібно. А якщо не зможе?

Як включити блютуз на ноутбуці?

Для полегшення роботи з Bluetooth виробники встановлюють на ноутбуки фірмові утиліти. Коли вони є, завдання спрощується, але що робити, якщо такий утиліти немає або ви не можете в ній розібратися? Сьогодні я розповіді, як включити блютуз на ноутбуці засобами Windows, і самого апарату без використання сторонніх додатків.
А чи є блютуз?

Перше, в чому слід переконатися перед спробами включити Bluetooth, це в його наявності. Присутність на корпусі лептопа кнопки / перемикача  – не завжди ознака того, що адаптер дійсно встановлений. Виробники техніки часто вказують в описі товарів, що можуть змінювати їх комплектацію на свій розсуд, наприклад, з метою здешевлення. Відсутність адаптера Bluetooth  ніяк не позначається на «життєдіяльності» ноутбука, тому на ньому цілком могли заощадити.

Щоб дізнатися, чи є у вашому апараті модуль Bluetooth, не потрібно нічого розбирати. Досить оглянути наклейки на корпусі, а також упаковку і вкладену документацію. На те,ЩО  адаптер встановлений, вказує присутність логотипу технології.

Так виглядає стікер з логотипом «Синього» на тильній стороні Toshiba Satellite U500:

Cтикер Bluetooth на ноутбуке.

Якщо на наклейках нічого толком не вказано, а упаковка не збереглася, пошукайте інформацію на сайті виробника лептопа або задайте питання службі підтримки, якщо вже і туда ви не попали, можете запитати на нашому сервісі Пленет.

Апаратне включення адаптера

Щоб розібратися, як включити Bluetooth на ноутбуці вашого типу, погляньте на клавіатуру, а також на передню і бічні поверхні корпусу. На одних моделях для цього використовується перемикач – ви зможете впізнати його по значку логотипу «Синього». На інших – поєднання натискання Fn і однієї з функціональних клавіш (F1-F12). Визначити, куди саме натискати, допоможуть позначення на клавіатурі.

На деяких ноутбуках, як, наприклад, на MSI X460 DX, для включення блютуз виділена окрема клавіша:

Включение блютуз с клавиатуры.

На інших, що частіше, вона об’єднана з кнопкою включення Wi-Fi:

Включение Bluetooth и Wi-Fi.

Після активізації адаптера на корпусі загориться індикатор «Синього» (якщо така є, таким оснащені не всі апарати).

Индикатор bluetooth.

 

Установка драйвера

Якщо після апаратного включення Bluetooth так і не запрацював, перевірте, чи встановлений його драйвер. Загляньте в диспетчер пристроїв (щоб туди потрапити, натисніть Windows + R, вбийте в рядок «Відкрити» команду devmgmt.msc і клацніть ОК). Знайдіть в ньому блютуз-адаптер: він може перебувати в списку «Мережеві адаптери», «радіомодулів Блютуз» або окремо.

Якщо біля адаптера немає позначень у вигляді чорної стрілки або знаку оклику в жовтому трикутнику, значить, він встановлений готовий до роботи. Якщо стоїть стрілка – він відключений в операційній системі. Для включення відкрийте його контекстне меню і натисніть “Задіяти».

Включение блютуз в диспетчере задач.

Жовтий трикутник, знак питання або відсутність в списку пристроїв вказують на проблеми з драйвером – він або не встановлений, або не працює належним чином. Зайдіть на сайт виробника лептопа і завантажте драйвер, відповідний для вашої операційної системи. Встановіть його як звичайна програма і перезапустіть Windows.

Включаємо Bluetooth в ОС і підключаємо до нього пристрої

Windows 7

Зайдіть в Пуск і клацніть «Пристрої та принтери».
Включение блютуз на Windows 7.

У вікні, яке відкриється після цього, побачите всі девайси, підключені до комп’ютера, в тому числі і по блютуз.
Устройства и принтеры на Windows 7.

Windows 8.1

Натисніть гарячі клавіші Windows + C для відкриття в бічній панелі чудо-кнопок. Клацніть “Параметри».
"Параметры" на Windows 8.

Слідом натисніть «Зміна параметрів комп’ютера».
Изменение параметров компьютера.

Виберіть зі списку «Bluetooth» і в правій частині вікна посуньте повзунок в положення ON.
Включение Bluetooth на Windows 8.

 

Windows 10

Зайдіть в «Пуск» і запустіть додаток «Параметри».
Открытие приложения "Параметры".

Відкрийте розділ «Пристрої».
Раздел "Устройства".

Виберіть «Bluetooth» і пересуньте повзунок в положення “On”.
Включение Bluetooth на Windows 10.

 

У всіх версіях Windows

Після активації адаптера блютуз з’явиться в папці мережевих підключень. Увійдіть в неї через контекстне меню кнопки «Пуск» або «Центр управління мережами».

Клацніть правою кнопкою мишки по підключенню і виберіть «Включити».

Включение Bluetooth в сетевых подключениях.

Тут же налаштовується видимість комп’ютера іншими Bluetooth-пристроями, буде відображатися в знизу біля годинника і повідомляти про приєднання нового девайса. Відкрийте властивості підключення, перейдіть на вкладку «Блютуз» і натисніть «Параметри». Відзначте прапорцями пункти, які вам потрібні, і збережіть налаштування натисканням ОК.

Настройка Bluetooth.

 

Чому Блютуз не працює?

Проблеми з запуском і роботою Bluetooth виникають по наступних причинах:

*** Відсутня драйвер функціональних клавіш. Якщо ви недавно встановлювали Windows, скачайте його з сайту виробника і проінсталюйте.
*** Неправильне функціонування і взаємодія драйверів. Щоб вирішити цю проблему, спочатку переустановіть драйвер на чіпсет, слідом – на Bluetooth-адаптер.
*** Відключення служби підтримки Bluetooth. Перевірте це через системну панель «Служби».
*** Джерела електромагнітних завад, що знаходяться поблизу ноутбука  (силові кабелі, мікрохвильові печі і т. д…). Спробуйте встановити з’єднання в іншому місці квартири.
*** Блокування підключення неправильно налаштованим антивірусом або іншими захисними програмами. Перевірте їх налаштування.
*** Неполадки в операційній системі, заборона за допомогою локальних політик безпеки, вірусне зараження. Вирішується по ситуації, МАКСИМУМ – перевстановлення Ос.
*** Механічний дефект вимикача або несправність адаптера – для ремонту зверніться в сервісний центр Пленет.


Більше інформації про різні комп’ютерні програми  тут.

Більше цікавої і корисної інформації про Wi-Fi і все що пов’язано тут.

Інтернет провайдер “Пленет” працює по Івано-Франківській області, робота пов’язана з підключенням інтернету, встановленням систем відеоспостереження та ремонтом і обслуговуванням офісної та побутової техніки. Пишіть нам на пошту plenetmail@gmail.com, або телефонуйте за номерами вказаними нижче.