Наші офіси: м.Галич м-н.Різдва 7а;м. Івано-Франківськ вул.Кармелюка 4

(3431) 22-784 ple_net@ukr.net

Ремонт пральної машинки яка не крутить барабан

ремонт пральних машин

⇒Прайс-лист цін⇐ на ремонт пральних машин в Івано-Франківську та Івано-Франківській області від ТОВ “Пленет”.


Ваша пральна машинка звично задзюркотіла – набрала воду, почала цикл прання … а коли через деякий час ви прийшли її «відвідати», виявили, що вона встала як вкопана. Прання не завершене, барабан не обертається. Ви з жахом дивитеся на купу мокрих речей і судорожно думаєте: а що ж робити?

Для початку заспокоїтися. Потім – висмикнути шнур пральної машинки з розетки і злити воду за допомогою зливного фільтра (він знаходиться в маленькому люку нижньої частини передньої панелі), дістати білизну і спробувати зрозуміти, в який момент перестав обертатися барабан:

При віджиманні.

Якщо білизна не мильна, але мокра – проблема виникла з віджиманням. Про це читайте в окремій статті «Що робити, якщо пральна машина перестала віджимати білизну».


Барабан заклинило при пранні.

Якщо ж речі мильні, значить, барабан не обертається вже на етапі прання. Перевірте, чи крутиться він за допомогою «зовнішньої сили», тобто рукою.


Вручну барабан неможливо зрушити з місця?

Значить – його заклинило. Значить якесь сміття попало в систему і не дає прокрутитися барабану.


Барабан обертається рукою, але не крутиться при пранні.

Якщо барабан пральної машини вільно обертається, але не діє при пранні – залишайтеся на поточній сторінці, будемо розбиратися з можливими причинами такої поведінки вашої пралки.

Критичний вага

Насамперед, спробуйте «розполовинити» білизну і запустити прання з меншою кількістю речей. Можливо, ніякої поломки немає, і Ви всього лише перевантажили машинку. Сучасні агрегати мають вбудовані датчики ваги і при «завеликому» завантаженні відмовляються працювати. У цьому випадку самі «просунуті» моделі видають помилку на дисплеї. Якщо ж екрану немає, то машинка просто залишається нерухомою.

Словом, якщо пральна машинка «завелася» з меншою кількістю білизни – можна видихнути: нічого не зламалося. Головне, не намагайтеся випрати «все що можна» за один захід. Дотримуйтесь рекомендації виробника, і ваша помічниця прослужить вірою і правдою довгі роки.


У разі якщо зменшення навантаження не допомогло, значить, вийшов з ладу якийсь вузол.

Чому не крутиться барабан пральної машини?

Причин, за яких прання не починається за нерухомості барабана, може бути кілька. Розглянемо основні з них в порядку частоти їх виникнення.

Несправність ременя

Перетерся, ослаб або зовсім порвався ремінь приводу. Саме він передає крутний момент від електромотора до баку пральної машини. Знос відбувається як від активної експлуатації, так і від довгоЇ бездіяльності: ремінь непрацюючої машинки може «висохнути» і почати тріскатися. Необхідна заміна приводного ременя.


Знос щіток електродвигуна

Стерлися щітки, в результаті чого в електродвигуні не створюється потрібне електромагнітне поле для обертання ротора мотора. В процесі роботи пральної машинки щітки поступово «згорають», стають коротші. У той момент, коли вони сточуються настільки, що вже не торкаються колектора – електродвигун перестає обертатися. Необхідна заміна щіток.


Несправність електронного модуля

(в пральних машинах з електронним управлінням) або вибору програм (в моделях з електромеханічним управлінням). Вийшла з ладу керуюча плата – «мозок» пральної машинки. Якщо він не дає барабану сигнал про необхідність розпочати прання, барабан залишається нерухомим. Найбільш частою причиною виходу з ладу плати є стрибки напруги в електромережі або природний знос. Буде потрібна процедура скидання програм (у разі, якщо стався збій в керуючому модулі), «перепрошивка» керуючої плати або її заміна.


Несправність електродвигуна

Згорів «мотор». Хоч електродвигун виходить з ладу вкрай рідко, можливе виникнення несправностей через перепади напруги або протікання. Наприклад, якщо сталося міжвиткове замикання обмотки – барабан обертається при порожній машинці, а при спробі запустити прання – в квартирі вибиває пробки. Якщо ж виник обрив обмотки статора і ротора – барабан не крутиться зовсім. Необхідний розбір машинки, ретельна діагностика і подальший ремонт, а можливо і заміна двигуна.


Як бачите, причини того, чому не обертається барабан пральної машини, можуть бути дуже різні. Але в будь-якому випадку, необхідний розбір машинки і її ретельна діагностика. Довірити цю роботу звичайно, краще фахівця з ремонту пральних машин:


Більше інформації про пральні машинки тут.

Сервісний центр “Пленет” займається ремонтом пральних машин, холодильників та іншої побутової техніки в Івано-Франківську та області, як в нас в офісі так і на виїздах до Вас додому, по цінах які Вас приємно вразять. Також можливо Вас зацікавлять інші послуги які ми надаємо  (підключення інтернету, встановлення відеоспостереження) Звертайтеся по телефонах вказаних нижче, пишіть на пошту plenetmail@gmail.com, або подайте online-заявку на ремонт і ми з Вами зв’яжемося самі.

One thought on “Ремонт пральної машинки яка не крутить барабан”

Comments are closed.