Наші офіси: м.Галич м-н.Різдва 7а;м. Івано-Франківськ вул.Кармелюка 4

(3431) 22-784 ple_net@ukr.net

Ремонт, барабан пральної машини не обертається

Пральна машина, барабан

⇒Прайс-лист цін⇐ по ремонту пральних машин в Івано-Франківську та Івано-Франківській області від ТОВ “Пленет”.


Поломки такого плану в обов’язковому порядку повинні бути діагностовані висококласним майстром з ремонту пральних машин, якому необхідно буде провести тривале тестування ізоляції пральної машини для підтвердження її електричної безпеки. Поради в даній статті пропонують вашій увазі загальне керівництво і вказівки, але якщо раптом ви виявите описані неполадки, то ви повинні усвідомлювати необхідність звернення до фахівця належного класу від центру по ремонту техніки Пленет.

У даній статті розглядаються дві різні проблеми, які зазвичай об’єднують під одним визначенням «моя пральна машина не крутить”. Важливо мати на увазі, який саме випадок є вашим в процесі читання описаних класичних “симптомів”. Перша проблема спостерігається, коли барабан не обертається зовсім , як під час процесу прання, так і на полосканні або віджиманні. Це, швидше за все, означає що, або мотор не працює взагалі, або спеціальний ремінь порвався і не дає змогу мотору обертати барабан. Друга проблема виглядає наступним чином: барабан обертається і під час прання , і під час полоскання, і навіть може прокрутитися на перших секундах віджиму, але пральна машина просто не в змозі набрати необхідну швидкість обертів. Якщо у вас за описом спостерігається друга ситуація, це абсолютно безглуздо підозрювати що вся проблема в моторі, або ремені, яка не передає рух, так як можна чітко почути і побачити, мотор насправді працює. Крім того, також абсолютно безглуздо підозрювати, що це всього лише незбалансованість завантаження зношуваних речей в барабані, яка може привести до уповільнення обертання барабана.

Пральна машина, яка може наповнювати і зливати воду, але в якій барабан абсолютно не обертається, є одним з найбільш поширених типів несправностей пральних машин. Більшість людей припускають, що привідний ремінь порвався (або не працює), але це дивно рідкісне явище в порівнянні з найбільш поширеною причиною того, що пральна машина не обертає барабан, а саме – поломок самого двигуна. Це не обов’язково означає, що сталася поломка в самому двигуні, і можливо, це можна відносно легко відремонтувати, наприклад поміняти щітки,які стерлися. Проте, є й інші варіанти, які також можуть привести до того, що барабан пральної машини не буде працювати належним чином при пранні або віджиманні, тому саме ця проблема вимагає виклику фахівця для ремонту пральної машини.

Перевірити те, що ремінь все ще на місці і цілий, досить просто. Насправді, це можна зробити, навіть не порушуючи цілісності самої пральної машини. Просто прокрутіть барабан рукою. Якщо ремінь зіскочив, то буде набагато менше опору, ніж зазвичай при повороті барабана. Найбільш підходяща людина для перевірки даного факту, це той, хто виймає випраний одяг з машинки, коли вона закінчує роботу. Але при цьому важливо пам’ятати свої відчуття при повороті барабана з коректно встановленим ременем. При цьому кращий метод, це відключення пральної машинки, зняття її задньої панелі і детальний огляд простору навколо ременя. Цей спосіб дозволить напевно визначити, порвався ремінь чи ні.

Якщо ремінь порвався, існує, як правило, кілька причин для цього. Вкрай рідко, коли привідний ремінь обривається взагалі безпричинно, хоча і таке трапляється. Ясна річ, що якщо ремінь зіскакує після того, як машинка була перевантажена, то напевно при здійсненні процесу були допущені якісь помилки, що і призвело до поломки. Наведемо кілька можливих причин того, що привідний ремінь пральної машини обривається:
– Шків барабана відкручений;
– Підшипники барабана зносилися або поламалися, приводячи до того, що шків барабана починає розгойдуватися;
– Привідний ремінь був тонким і неякісним;
– Болт або кронштейн кріплення двигуна до барабана зламався або випав;
– Вода потрапила на ремінь і викликає проковзування;
– Перешкода (зазвичай у вигляді предмету одягу, тимчасово застряглого в барабані) викликає сильний натяг ременя;

Що робити якщо барабан в пральній машині не крутить.
Наскільки туго і міцно повинен бути закріплений ремінь до пральної машини?

Досить туго, так, що якщо ви будете зачіпати ремінь, то повинні почути характерний дзвінкий звук. Але все ж ремінь не повинен бути надто перетягнуть. Грубо кажучи, повинен залишатися невеликий зазор з двох сторін так, щоб ви могли пересунути ремінь з одної канавки на іншу.

Розбалансованість завантаження, коли барабан цілком нормально крутиться при пранні і полосканні, але не може наростити швидкість для віджиму.

Більшість сучасних пральних машин оснащені електронною системою виявлення порушення балансу. Якщо ваша пральна машина підійшла до кінця циклу і відключилася без швидкого віджиму, це може говорити про те, що існує можливість виникнення розбалансування барабана.

Якщо ви підозрюєте, що це може бути як раз ваша проблема, переконайтеся, що було не просто неправильно завантажено білизну (грудкою), попробуйте завантажити в пральну машину нові речі і повторити цикл, або розподіліть одяг рівномірно і додайте додаткові предмети (в разі не дозавантаження) перш, ніж запустити процес прання знову. Ви можете спробувати витягти речі з пральної машини і завантажити їх туди знову, задавши на цей раз не всю програму прання, а тільки окремий елемент – віджимання. Якщо вам здається, що машина віджимає добре, тоді, можливо, причина була в тому, що навантаження не було збалансовано належним чином. Якщо він обертається без навантаження, але робить дивний тріск або скрип, це може вказувати на те, що щітки мотора зносилися.

Перед викликом майстра по ремонту в нашому сервісному центрі,переконайтеся що барабан прокручується нормально на пранні, але не переходить на більш високі обороти при віджиманні, переконайтеся, що машина не відмовляється віджимати тільки через те, що було завантажено неймовірне число прання, і вона не в змозі осилити таке навантаження.

Багато пральних машин Ariston Hotpoint сумно відомі своїми барабанами, що не обертаються (або їх випадковими зупинками), що в основному може бути викликано зношенням вугільних щіток. Будь ласка, зверніть увагу, що вугільні щітки є лише однією з можливих причин зупинки обертання, а тому ви повинні бути компетентними в проведенні такого ремонту своїми силами, або хоча б проконсультуйтеся в сервісному центрі Пленет.

Якщо ви з’ясували, що вугільні щітки зношені …

Теоретично, не варто відразу замінювати вугільні щітки, якщо ви виявили, що вони в значній мірі зношені. Якщо зношення вугільних щіток є причиною того, що ваш двигун не працює, то, по крайній мірі, одна з них повинна бути обвугленою, чорною, закопченою. Справа в тому, що якщо обидві щітки виглядають однакового зношення і вимагають заміни, це справедливе рішення. Але якщо вони обидві свіжі і блискучі в тому місці, де стикаються з двигуном, це говорить про те, що вони все ще нормальні в використанні, а відсутність обвуглення вказує на те, що вони не є причиною рішення поточної проблеми. Також, якщо ваші щітки обвуглені, що є проблемою, вони все ще можуть бути лише тільки частиною куди більш глобальної проблеми. Арматура може також бути занадто зношена, і заміна старих вугільних щіток на нові щітки в такому випадку може привести до більш серйозних пошкоджень. Тому подібні пошкодження обов’язково повинні бути діагностовані фахівцем з нашого центру ремонту техніки в Галичі чи Рогатині.

І, врешті-решт, якщо привідний ремінь все ще підключений, і не виявилося, що причиною відсутності обертання барабана є розбалансування навантаження, тоді подальший пошук першопричини поломки повинен бути ще більш ретельним, з використанням тривалих тестів, а значить, вимагає високих знань в області ремонту пральних машинок. Інші можливі причини даної поломки, це заблокований тиск в системі, несправності реле тиску, несправності тахометра котушки двигуна, поломки модуля, поломки з’єднань, а також несправності мотора, так само як і зношені вугільні щітки. Тому буде абсолютно нерозумно самостійно намагатися замінити кожну з цих частин. Знову ж вам дорога в наш сервісний центр)

Що робити якщо барабан в пральній машині не крутить. Пральна машина теж не обертає барабан на високій швидкості в разі, коли вода не зливається належним чином. Тому починайте підозрювати проблеми з насосом, якщо очевидно, що пральна машина не зливає воду належним чином, залишаючи досить багато її всередині. Тільки тому, що однією з причин припинення обертання барабана пральної машини на високій швидкості є проблеми із заблокованим фільтром або насосом, не можна сліпо розглядати виключно ці можливості. Якщо ви не можете зрозуміти логічно, що може бути неправильно, ви не повинні намагатися виправити це самостійно. Перевірте це, поставивши машинку на віджимання без будь-якого білизни всередині, так як невижата білизна в будь-якому випадку залишить воду всередині. Якщо спостерігається проблема зі зливом води, ви повинні побачити воду, яка виливається з барабана після передбачуваного зливу. (Примітка: всередині пральної машини завжди буде, по крайній мірі, 2 або 3 чашки води, вона виллється якщо ви відкрутите насос або відкриєте фільтр).
Ремонт техніки передбачає наявність і використання діагностичних навичок для виключення незначущих речей і концентрації уваги на справжніх “підозрюваних” у ситуації діагностування поломки. Але ніяк не робіть спробу чарівним чином полагодити техніку, тримаючи на удачу схрещені пальці за спиною.


Більше інформації про пральні машинки тут.

Сервісний центр “Пленет” займається ремонтом пральних машин, холодильників та іншої побутової техніки в Івано-Франківську та області, як в нас в офісі так і на виїздах до Вас додому, по цінах які Вас приємно вразять. Також можливо Вас зацікавлять інші послуги які ми надаємо  (підключення інтернету, встановлення відеоспостереження) Звертайтеся по телефонах вказаних нижче, пишіть на пошту plenetmail@gmail.com, або подайте online-заявку на ремонт і ми з Вами зв’яжемося самі.